Lista ocen Nissan Almera II (433) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 354 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mrozik
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
ze skrzynią biegów osobiście mam tylko problemy ze wstecznym, muszę wciskać na pół sprzęgle a tak poza to wszystkie biegi wchodzą bez większego użycia siły
~Grzegorz
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
trochę jestem zaskoczony, że przy tak małym przebiegu skrzynia zaczeła się "pocić" Zaolejenie powstało w miejscu łączenia się obudowy skrzyni
~Piotr
Sedan 1.5 dCi 82KM 60kW
rewelacja - posiadam również VW Golf V, niemieckie auto może się schować!!! Biegi wchodza jak w przysłowiowe masełko, aż chce się je zmieniać
~Peter
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Bardzo dobrze, nie zacina się , wchodzi płynnie, nie miałem problemów . Ponadto w wersji 1.8 ładna gałka obszyta skórą ze srebrną wstawką.
~Luki - WAWA
Sedan 2.2 Di 110KM 81kW
skrzynia dziala :-) Jest to w sumie silnik wysokoprezny i drgania mocno przechodza na drazek ale biegi stanowczo za ciezko wchodza.Szczegulnie dwojka...
~Michał
Sedan 1.5 16V 98KM 72kW
praca skrzyni bez zażutów jedynie wsteczny od czasu do czasu może wchodzić nieco oporniej Trzeba się także przyzwyczaić do długiego skoku lewarka.
~Heath
Sedan 1.5 16V 98KM 72kW
Cięzko na początku się przyzwyczaić - skrzynia trochę "pływa", można się pomylić z biegiem. Wsteczny wchodzi prawie za każdym razem ze zgrzytem.
~almera fan ;)
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Czasem mam trudności z włączeniem 2 biegu, muszę drugi raz wysprzęglić, ale dzieje sie to tylko przy zimnym silniku.Poza tym bez problemu.
~Krzysztof@buildingplastics.pl
Sedan 1.5 90KM 66kW
Za duży drążek zmiany biegów i przy tym jego drgania podczas jazdy drażnią mnie. Biegi wchodzą lekko, ale nie rewelacyjnie. Problemy z wstecznym.

Usterki Nissan Almera II

Nissan Almera II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mały
Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW
skrzynia super precyzyjna, biegi wchodzą bez problemów - wyjątek wsteczny ale znacznie częściej jeżdźę do przodu i tu jest więcej biegów, dlatego dam 5