Lista ocen Nissan Almera II (433) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 354 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darecki...
Hatchback 2.2 Di 110KM 81kW
Na początku trudno przyzwyczaić się do sztynych biegów, biegi wchodzą ciężko. Jeżdzi nim też moja żona ale jakoś daje radę. Z czasem nie czuje się z tego powodu dyskomfortu.
~Averon
Sedan 2.2 Di 110KM 81kW
Nie mogę narzekać, cheć jeżeli już się czegoś przyczepić, to moim zdaniem troszkę mało precyzyjna, czasem vhcęc szybko zmienić bieg z "3" na "4" jagbym nie mógł trafić w tą "4".
~Michał
Hatchback 1.8 114KM 84kW
działa precyzyjnie. nic dodać, nic ująć. no może trochę za duży skok lewarka, przez co zmiany zabierają więcej czasu (lubię dynamiczną jazdę i często mieszam biegami).
~użytkownik
Sedan 1.5 16V 98KM 72kW
wysypała się na "asfalt" po 20 tyś km, serwis nie uznał gwarancji, kolejna złożona z dwóch w autoryzowanym serwisie do wymiany kompletu łożysk wytrzymała tylko 20 tyś km
~Adriano
Hatchback 1.8 114KM 84kW
pracuje czyli przemieszcza się przy ggazowaniu i hamowaniu z całym silnikiem, nie zawsze dokładna 1, dość gruchoczące czasem dzwięki, długa rączka zmiany biegów
~ttt
Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW
Szczególnie na początku miałem problemy z wrzuceniem jedynki. Teraz też trzeba czasami wysprzęglić. Ale nie jest to duzy problem. Wyższe biegi chodzą bez zarzutu.
~pawel
Hatchback 1.5 90KM 66kW
biegi wchodzą lekko i precyzyjnie,z samochodów jakimi jeździłem (focus,laguna,nubira,carina E,fiesta) najlepsza, "długa trójka" pozwala nadrobić brak mocy przy wyprzedzaniu
~v0n
Sedan 2.2 Di 110KM 81kW
Bardzo kiepska 5 biegowa przekladnia kompletnie nie przystosowana do momentu obrotowego silnika. Szarpie, stuka, haczy na 2gim. Probowalem dwa auta w salonie, oba mialy to samo...
~Leszek
Sedan 1.5 16V 98KM 72kW
Raz wchodzą raz nie, najwięcej problemów z III I V niekiedy trzeba dwa razy wysprzęglić. Skrzynia biegów ma tendęcje do cichego wycia szczególnie jak się rozgrzeje po 50 km.

Usterki Nissan Almera II

Nissan Almera II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~adamabs
Sedan 1.5 90KM 66kW
1. Na 2 biegu dochodzi do 100 km/h 2. Na 3 jest mułowaty więc do przyspieszania patrz pkt 1. 3. 4 i 5 bieg to już ekonomia i nie ma mowy o przyspieszeniu i dobrej elastyczności.