Lista ocen Nissan Almera II Sedan 1.5 90KM 66kW 2000-2004 (46) - Silnik

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rp
Sedan 1.5 90KM 66kW
Byłem zmuszony go wymienić wkrótce po zakupie. Musiałem również wymienić rozrząd (na łańcuchu), więc trochę mnie to kosztowało. Niemniej od tamtej pory silnik wydawał się całkowicie odporny na wszelkie traktowanie. Prosty, znoszący gaz, suchy, dość oszczędny. Szkoda, że mało dynamiczny. W mieście bardzo kulturalna praca, cichy, jednak żeby pojechać nim szybciej w trasie, trzeba wkręcić go na wysokie obroty, przez co jest nieprzyjemnie głośno....
~weitec
Sedan 1.5 90KM 66kW
silnik moze i pracuje spokojnie, dobrze wywazony itd ale ogólnie to jakaś porażka! 1.5 16V a konie poszły chyba w las, ci co pisza na tym forum że nie ma może "sportowych" osiągów ale zapewnia dynamiczna jazde to chyba przesiedli sie z CC 700 albo z Uno z dynamiczna 900-setka , koszmar!!! pełen but na poszczególnych biegach a z autem zaczyna sie cokolwiek dziac grubo powyżej 4000 obr...wymiana oleju rotacyjna tzn dolewamy litr na 1000...
~pawel
Sedan 1.5 90KM 66kW
Silnik - 1.5 - zalety niskie spalanie trasa Lublin - Gdańsk /120 km/g - 8 litrów gazu, Wady - czasami brak mocy trzeba redukować przy wyprzedzaniu , ale porównujac stara Ibize II ( o niebo lepiej almera cisnie) porównujac disel focusa rocznikowo ten sam jest różnica( gaz jednak to nie ropa)
~Bodzio
Sedan 1.5 90KM 66kW
Jest to idealny miejski samochód - bardzo elastyczny i ekonomiczny. Może nie jest demonem szybkości, ale do spokojnej jazdy w zupełności wystarcza. Zrobiłem tym samochodem ponad 200tyś km i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
~3298182
Sedan 1.5 90KM 66kW
silnik moglby byc troche mocniejszy oczywiscie ale nie ma co narzekac..jego wada jest to zeby auto jechalo to trzeba go krecic do 4 tys obrotow a to wiaze sie pozniej ze spalaniem..
~Piotr
Sedan 1.5 90KM 66kW
Silnik pali trochę więcej w porównaniu do mocy, ale nie ma tragedii. Przejechane 207000 i jeszcze łańcuch rozrządu nie daje o sobie znać :)
~grzego
Sedan 1.5 90KM 66kW
Silnik 90KM jak na to auto bardzo słaby. Przy 100tys km zauwazylem spadek mocy powyzej 4500 rpm. Wymiana łańcucha rozrządu niestety nie pomogła.
~pack
Sedan 1.5 90KM 66kW
Niewątpliwie 1.5 to za mały silnik do tego samochodu, ale za to bardziej ekonomiczny (szczególnie w miejście) od 1.8 i dlatego go wybrałem.
~pawel_minda@wp.pl
Sedan 1.5 90KM 66kW
Sam silnik pracuje odznacza się dużą kuturą pracy. Jednak dla mnie trochę ospały. Toyota Corolla 1,4 VVT-i zbiera się o wiele lepiej. Miałem okazję sprawdzić!
~Bosy
Sedan 1.5 90KM 66kW
Równa praca, cichy, jedynie rozłożenie momentu na niższych obrotach nie jest równe. Jak na swoją charakterystykę mógłby jednak mieć więcej mocy.
Nissan Almera II Sedan