Ocena kierowcy - Nissan Micra I

PiterDw, 16 lat temu
Rok produkcji 1989
Nissan Micra I 1.0 50KM 37kW 1982-1989 - Oceń swoje auto
Inne : najbardziej zaskoczył mnie stan fizyczny i jakoś tego auta mimo swoich latek. lakier jakby wyjechał z fabryki
Karoseria : blachy nie są cynkowane i korozja szybko siewdziera jeśli nie jest zabezpieczonay, po zimie dobrze spłukać sól
Układ elektryczny : czasem zawiesza sie bendiks - przy rozruchu, u mnie średnio 1 raz na 20 odpalań ( starte ząbki)
Układ hamulcowy : co 3 wymiane klocków proponujęwymienić tarcze chamulcowe na przedzie, sprawdzać co jakiś czas linkę od hamulca ręcznego
jak siezadba jest bezawaryjne i zawiezie tam gdzie trzeba. Odpalał bez problemow zimą stojąc na dworze w temp -24*C
silnik pracuje delikatnie i równo, ale troche wysokie obroty i słabe wygłuszenie, poza tym OK , żadnych wycieków oleju, od wymiany do wymiany cały czas ten sam poziom na bagnecie. Moc zupełnie wystarczajaca na rozpedzenie tego szkraba
ja miałem 4 biegową - brakuje tej 5-cio biegowej, ale jest ok - przełożenia dość długie
precyzyjny, trzuma sie, jest leki i ma tendencje do przechyłów na zakrętach z dużą prędkością - ale nie do tego został stworzony wiec jest ok
autko jest małe i wszystko dokładnie do okoła widać ( wersja 5-cio drzwiowa)
auto jest z 1991 r wiec na tamte czasy byłoy dobrze, tak wiec taka ocena mu sięnależy - kanciaty :)
autko nagrzewa siebardzo szybko, natomiast brak klimatyzacji... piekarnik :) ale od czego są szyby..
samochód przeznaczony dla ludzi o srednim i małym wzroście. Ja mam 182 cm wzrostu i za kierownicą było mi wygodnie, aczkolwiek z tyłu za mną nie było jużdużo miejsca - atko dla 3 osób :) lub młode małżeństwo z 2 czy 3 dzieci
do 100 km/h jest ok ale powyżej juz BUCZY - no ale tym autkiem szybciej się nie jeździ
spalanie zadawalające. na trasie spala w granicach 5 l a w cyklu mieszanym w granicy 6 l. w cylku miejkim nie jeździłem i nie mam danych. Sprawdzałem poprzez tankowanie pod korek, przejechaniu około 550 km i znów tankowanie pod korek
za kilka tys - w moim przypadku dokładnie 2200 zł z rejestracją+ 600 zł wymiana niektóych elementów ( klocki, olej, filtry, końcówki drążków itp) ma siedobre, ekonomiczne sprytne, zrywne i bardzo dobre autko - polecam dla młodych kierowców
co prawda korozja na nadwoziu robi swoje, ale jak siezadba o niąi o inne podzespoły, to nie zawiedzie
posiadałem auto 1.,5 roku i przejechałem nim 27 tyś km - jeżdzony praktycznie dzień w dzień

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 50KM 37kW [l/100km]

5,8