Ocena kierowcy - Nissan Note II

trzytrzy, 8 lat temu
Rok produkcji 2014
Nissan Note II 1.2  80KM 59kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Posiadam auto dość krótko, ale chciałem wcześnie podzielić się opinią odnośnie pierwszych wrażeń aby pomóc tym, którzy rozważają wybór Note II.
Silnik 1.2 - uczucia mieszane. Przyzwyczajony jestem do małych pojemności - osoba preferująca spokojną jazdę będzie zadowolona. Szybcy kierowcy powinni postawić na silnik 1.5 albo wybrać Yarisa 1.33
Skrzynia biegów bez zarzutu - płynna, gładka zmiana biegów, sprzęgło nie wymaga milimetrowej precyzji, choć nie jest też tak tolerancyjne jak w niektórych modelach :) Czasem nie wejdzie od razu wsteczny - proza życia.
Samochód jest stabilny, dobrze znosi zakręty na polskich jednopasmówkach przy zwalnianiu z 120km/h. Może właściciele sportowych wozów odczuliby tutaj braki, ja nie mam na co narzekać.
Z widocznością są problemy, zupełnie jak w większości współczesnych aut, choć tutaj szyba tylna nie jest jeszcze symboliczna. Dużo trzeba patrzeć w lusterkach, czujniki parkowania nie są rozwiązaniem nieomylnym.
Ergonomia na plus - bardzo zmyślne, przydatne schowki. Siedzenia źle wyprofilowane - zbyt głębokie, zagłówki za bardzo do przodu. Nissan jeżeli chodzi o przednie fotele był niestaranny.
W moim modelu mam klimatyzację manualną, bez zarzutów.
Natomiast przestrzeń w tym samochodzie jest niesamowita. Samochód będzie komfortowy nawet dla naprawdę wysokich osób. Zarówno z przodu jak i z tyłu bardzo dużo miejsca na nogi. Nawet z pakietem rodzinnym i przesuwaną tylną kanapą miejsca jest bardzo wiele - wielki plus!
Przy prędkości 120-130 we wnętrzu wciąż jest przyzwoity poziom hałasu, warkot silnika słychać przy mocnym przyspieszeniu, ale trudno żeby było inaczej.
Co do kosztów utrzymania na razie za wcześnie na wypowiedzi, ale pakiet przedłużonej gwarancji wydaje się rozwiązywać ten problem na pierwszych kilka lat.
Liczne czujniki samochodu alarmujące o konieczności zajrzenia pod maskę/tankowania/dopompowania kół bardzo przydatne, nie wariują. Tryb eco - super rozwiązanie. Spalanie większe niż się spodziewałem, ale z kilometrami powoli maleje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 80KM 59kW [l/100km]

5,7