Ocena kierowcy - Nissan Note II

k33, 3 lata temu
Rok produkcji 2014
Okres użytkowania: 5 lat
Nissan Note II 1.2  80KM 59kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
bardzo udany wybór - bezawaryjne auto do miasta i na spokojną trasę
Szału nie ma, w końcu to auto do miasta, nie na trasę. Przyspiesza powoli, optimum wyprzedzania na ekspresówce/autostradzie to czwórka przy 3500-4000 obrotów, grunt to trochę nim pojeździć i zrozumieć jak nim przyspieszać
Rzadko, jakoś raz na miesiąc-dwa miesiące nie chce wejść wsteczny. Za drugim, czasem piątym razem wejdzie. Tak poza tym - chodzi lekko, zmiany biegów precyzyjne.
dla mnie super
Po sześciu latach na podwoziu zaczyna się rdza. Auto przez 5 lat garażowane. Rok temu podczas korzystania z myjni bezdotykowej odprysnął lakier ze zderzaka w dwóch miejscach. Także typowy Japończyk
Do tej pory nie do końca czuję czy nie zarysuję przodem. Z tyłu z kolei mam czujniki - przydają się. Tylna szyba nie jest symboliczna jak np. w Fordzie Fiesta. Natomiast słupek A rozbudowany. Mogło być lepiej, mogło być gorzej.
Dla mnie: idealna. Kierownica z kontrolą radio/bluetooth i tempomatu - intuicyjna, wygodna. Pokrętła od nawiewów i temperatury, spore, można kontrolować bez odrywania wzroku. Wszystko ładnie podświetlone. Fotele niezbyt wygodne chyba, że ustawię oparcie w pionie jak w dostawczym :) może dlatego, że jestem wysoki?
Czasem paruje przednia szyba, ale klima błyskawicznie rozwiąże problem. Zupełnie nieuciążliwe.
Mam 190cm i jak ustawię pod siebie fotel z przodu to z tyłu i tak bym się bardzo komfortowo zmieścił. Luksus! Ostatnio porównywałem z Fordem Mondeo - Note nieznacznie wygrywa :)
Jak to w tej klasie auta - do 90km/h miło, do 110km/h dobrze. Potem już coraz głośniej. Na tylnych siedzeniach jest gorzej - słychać szum od opon.
Spalanie przyzwoite, części niedrogie (oczywiście serwisowanie w ASO wyjdzie drogo). Oleju nigdy nie dolewałem (a mam LPG). Akumulator i świece w dobrym stanie, więc mechanicy odradzali wymienianie. Tanizna. spalanie: miasto 6,5l
Kupowałem jednoroczny za 39tys. i jest sporo użytecznych bajerów - Bluetooth, tempomat czy drobiazgi jak podświetlane przyciski czy lampka w bagażniku. A gdy jeszcze wziąć pod uwagę tanią eksploatację i oszczędzone nerwy dzięki bezawaryjności... super!
- pasek zaczął sporadycznie "ćwierkać" od 50tys km, przy 80tys już regularnie popiskiwał przez pierwsze dwa kilometry, to wymieniłem - jedno łożysko zaczęło hałasować przy 60tys, wymienione - raz czujniki ciśnienia opon zapaliły się po wymianie ogumienia, trzeba było wyłączyć jak dla mnie bzdety, oceńcie sami
90 tysięcy na liczniku i pełen spokój!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 80KM 59kW [l/100km]

6,1