Ocena kierowcy - Nissan Pathfinder II

Zdzisiek _525, 15 lat temu
Silnik 3.5 i V6 24V LE 4WD 243KM 179kW
Rok produkcji 2002
Nissan Pathfinder II 3.5 i V6 24V LE 4WD 243KM 179kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Funkcjonalność. Dość spory bagażnik, otwierana tylna szyba. Po złożeniu tylnych siedzeń otrzymujemy prawie płaską podłogę.
Ogólnie Nissan świetnie spisuje się jako autko do ciągnięcia przyczepy. W ogóle nie czuć, że mamy na ogonie przyczepę. W ciężkim terenie jeszcze nie jeździłem ale na szutrze czy grząskim piachu radzi sobie idealnie.
Niezniszczalny. Pięknie brzmi.
Automat, (ale nie ma chyba innej w tym modelu). Długo się zastanawia zanim zmieni bieg na niższy.
Nie mam żadnych zastrzeżeń
Idealna. Widoczność jest jak w autobusie;)
Wszystkie przełączniki są bardzo dobrze umiejscowione, jedynie denerwuje mnie podświetlenie termometra umiejscowionego na podsufitce, w nocy troszke rozprasza.
Klima działa bez zarzutu, w lato błyskawicznie się ochładza natomiast w zimę ogrzewanie działa szybko i bez problemu. Dodatkowo podgrzewane siedzenia.
Miejsca wszędzie jest pod dostatkiem. Mimo mojego wzrostu (190cm) przy maksymalnie odsuniętym fotelu z tyłu jest miejsce na nogi. Gorzej jest z przestrzenią nad głową, niestety dotykam głową o podsufitkę przy opuszczonym fotelu.
Do 3000/min. jest cicho i spokojnie natomiast po wciśnięciu gazu robi się głośno, ale w końcu to jest v6 i musi brzmieć.
Jak na tę klasę samochodu i ten silnik spalanie rzędu 20-22l gazu to normalka.
Za tą cenę nie znajdziemy takiego auta, z takim silnikiem, wyposażeniem oraz silnikiem.
Było pare rzeczy, z którymi musiałem się pobawić tj.: zacinająca się tylna wycieraczka czy niedziałający mechanizm do regulacji foteli. Wiadomo klocki, filtry czy płyny- standard
Jeśli chodzi o większe usterki to nie było ich za wiele. Wymiana wydechu i... więcej nie było.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 24V LE 4WD 243KM 179kW [l/100km]

18,3