Ocena kierowcy - Nissan Pathfinder II

Darek, 11 lat temu
Silnik 3.5 i V6 24V LE 4WD 243KM 179kW
Rok produkcji 2003
Nissan Pathfinder II 3.5 i V6 24V LE 4WD 243KM 179kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Możliwości terenowe są ogromne ale wiąże się to z przerobieniem zawieszenia.
Auto bardzo dobrze się sprawuje. Ostatnio musiało przybyć u nas tych aut, bo na aukcjach pojawiło się wiele części. Brakuje jeszcze takich drobnostek jak uszczelki ale może i to się z czasem pojawi. Duży wybór części jest w USA ale transport też kosztuje. Ceny w ASO można przemilczeć. Tak samo jest problem z mechanikiem, bo prawie każdy widzi taki samochód pierwszy raz na oczy i niestety będzie się na nim uczył.
Silnik bardzo dobrze się sprawuje na gazie i na benzynie. Auto ładnie się zbiera, bez problemu można zostawić innych na światłach. Po wymianie oleju zauważyłem że bierze olej, chociaż nic nie cieknie. W ciągu 7 miesięcy od wymiany dolałem już jakieś 1,5 litra oleju.
Automat - nie zauważam żadnych problemów.
Odnośnie zawieszenia to u mnie kiedy z tyłu ktoś siedzi albo coś cięższego jest w bagażniku to tył robi się bardzo twardy i mocno skacze na dziurach czy spowalniaczach. Wtedy aż podrzuca pasażerami z tyłu. Może sprężyny są już zużyte, nie wiem.
Widoczność jest rewelacyjna we wszystkich kierunkach. Robi wrażenie po przesiadce z osobówki.
Samochód sprawia wrażenie bardzo dużego z zewnątrz ale faktycznie jest mniejszy niż niektóre kombi czy sedany. Przy czym bagażnik ma o wiele większy. Dla mnie problemem jest parkowanie tyłem, nie mam wyczucia ile jest jeszcze miejsca.
Klimatyzacja działa bez problemu. Natomiast zimą bardzo słabo działało ogrzewanie. Odpowietrzyłem chłodnicę i trochę pomogło ale bez rewelacji, musiałem jeździć z kartonami.
Z przodu jest bardzo dużo miejsca, niektórzy narzekają że z tyłu jest niewygodnie, chyba siedzenie jest za nisko ale nie ma tragedii. Nad głową kierowcy jest dosyć ciasno, od razu po wejściu szuram włosami po podsufitce ale w trakcie jazdy tego nie czuć, chyba ciało wbija się w fotel.
W trasie przy dużych prędkościach powyżej 100 km/h przydało by się ciszej. Ale jak się włączy radio to zagłuszy szum powietrza.
Jeżdżę tylko na gazie, benzyna tylko gdy zabraknie gazu. Wydaje mi się, że za dużo pali gazu, ale to może być kwestia instalacji. W mieście wychodzi 22,5 litra gazu, a w trasie z pełnym bagażnikiem i prędkości do 130 maks jakieś 17,5 litra gazu.
Na razie nic się nie zepsuło!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 24V LE 4WD 243KM 179kW [l/100km]

21,0