Ocena kierowcy - Nissan Primera I Hatchback

Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Primera I Hatchback 2.0 D 75KM 55kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : przednie zawieszenie w moim przypadku wymagało mniejszych lub większych napraw praktycznie co sezon lub 2
Karoseria : gnijące progi pod tylnymi drzwiami, bardzo gnijący dół klapy (auto ma 12 lat)
Bardzo dobre autko, mocno niezawodne. Smiało polecam dla nie bardzo wymagających.
Choc to diesel to chodzi całkiem dobrze. Nie nadaje się na wyścigi ale na zwykłe jazdy jak najbardziej tak. Po zredukowaniu biegu potrafi się pozbierać.
Nie moge narzekać. Bezproblemowo, gładko, bez oporów
Dobrze się prowadzi, choć jak na polskie drogi to zawieszenie jest słabe. Praktycznie co 1-2 sezony coś tam trzeba grzebać.
Bardzo dobra.
Wnętrze bardzo ładnie wykończone. Żadnych kiepskich twardych plastików czy blachy. Przyjemnie się siedzi i prowadzi. Rozmieszczenie wszelkich włączników jak najbardziej intuicyjne.
Bez zastrzeżeń. Klimy niestety nie mam.
Miejsca bardzo dużo, nie w każdym tej klasy aucie jest tyle miejsca. Bagażnik bardzo duży i pojemny (wersja hatchback)
Diesla słychać ale jest to raczej przyjemne mruczenie i nawet po kilku godzinach jazdy nie męczy.
Jak na tej wielkości auto to naprawdę jest rewelacyjnie. Na trasie na Słowacji kiedyś średnia wyszła mi poniżej 5l/100. Przy zwykłym cyklu takim jak jeżdzę czyli mniej więcej 50% miasto / 50% trasa to średnia wynosi ok 7l/100.
Obecnie całkiem tanie.
Sporadycznie drobiazgi.
Ogólnie auto nie wymaga zbyt częstych napraw. Osobiście miałem problemy z alternatorem ale zwalam to na przypadek a nie wadę auta. Jedyne co to zawieszenie i karoseria. Części raczej wcale nie są droższe niz do innych aut.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

6,4