Ocena kierowcy - Nissan Primera I Kombi

japancarslover, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1992
Nissan Primera I Kombi 2.0 i 115KM 85kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodnosc.Bardzo dobre auto . Uwielbiam japonczyki; zawsze najwyzej stawialem Honde i Toyote, po zapoznaniu sie z Nissanem zmienilem zdanie. Nissan jest rownie dobrym autem a kto wie czy nie lepszym..REWELACJA!!!! Honda Civic jest kultowym samochodem. Ma dobre silniki, ladna bryle.Primera w wersji sedan z wylaczeniem najnowszej wersji jest rownie kultowy.Jest rownie piekny a moze i piekniejszy i ma super uklad jezdny.Nie wszyscy wiedza ze silniki Nissana sa takze dobre.
Przeniesienie napędu : U mnie pomimo 240tys. i ciagniecia lawety skrzynia i sprzeglo przetrwalo. Wiem natomiast ze slabym punktem primery jest 5 bieg skrzyni.
Układ elektryczny : Rozrusznik Magnetti marelli. Fabrycznie Nissan montowal rozruszniki 3 firm.Uwaga: na Magnetti Marelli!!
Inne : Linka szyby, regulator dmuchawy
Auto jest komfortowe, niezawodne, praktyczne,ladne szczegolnie w wersji limuzyna i silnikiem 2.0, ktory jest nie do zdarcia i swietnie radzi sobie na gazie.Jest pelno czesci i nie sa drogie.Jesli drozsze niz do europejczykow to na pewno lepsze.
Silnik rewelacja.Cicho chodzi ma bardzo duzzy zapas mocy. Tym autem przejechalem 60 tys .km i nigdy mnie nie zawiodl.Najczesciej ciagnalem nim ciezkie przyczepy, lawety . Rodzil sobie bez mrugniecia okiem
U mnie chodzila w porzadku. nIe mialem problem zpiatym biegiem. Choc w porownaniu z Mazda wydaje mi sie wyraznie slabsza w sensie wlaczanie biegow nie jest taka przyjemnoscia jak w mazdzie.
Dla mnie doskonaly zadnym autem nie jezdzilo mi sie tak dobrze jak primera.
Bez zastrzezeń,
Doskonala jak w kazdym japonczyku
Uklad nagrzewania, wentylacji auta jest rewelacyny.
Duzo dla p. i kierowcowi duzo dla bagazu.B. praktyczne auto
Lubie pomruk silnika w kabinie.
Auto na benzynie niezbyt ekonomiczne trudno zejsc ponizej 9l.Bardzo ekonomiczne jest na gazie .Ciagnac maksymalnie obciazona lawete moja Primera zawsze spalala mi 10l LPG. To niezly wynik????
Urwala sie linka od mechanizmu podnoszenia szyby.Wczesniej juz zepula sie regulacja obrotow dmuchawy
W czasie 60tys. km w aucie nie trafila sie w zasadzie zadna usterka. Latany byl tlumik , wymieniane sworznie przednich wachaczy regulowane sprzeglo. na koncu pojawily sie problemy z gazem.Trzeba bylo wyczyscic filtr gazowy i wymienic merbramy reduktora.I w koncu wysiadl rozruszik . dzialo sie to jednak stopniowo.Rozrusznik nie byl japonski lecz Magneti Marelli. Takze nigdy nie mialem awarii w drodze. Nie da sie ukryc pokochalem moja PRIMERKE. Naprawde polecam to auto!!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

10,5