Ocena kierowcy - Nissan Primera I Kombi

dunior@limanowa.org, 21 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1991
Nissan Primera I Kombi 2.0 i 115KM 85kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Bardzo fajne autko - pomimo niedogodnosci jakie niesie ze soba starszy samochod i ja i zona jestesmy zadowoleni - pojemny samochod rodzinny, bardzo wygodny na dluzszych trasach (kombi). Musilem wymienic tylne amorki, 2 tlumiki (groszowa sprwa - spasowaly tlumiki od golfa i poloneza), tarcze i klocki hamulcowe - duzy wybor zamiennikow. Ostatnio szwankuje mi czasem rozrusznik - jeszcze nie doszedlem co to moze byc - ale ceny czesci (oryginaly) do niego sa zawrotne. Co i rusz zaskakuje mnie prostota rozwiazan jakie wdrozyli japonczycy - podziwiam ich - wiele elementow jest wykonanych o wiele prosciej niz w autach europejskich bez utraty funkcjonalnosci. Zrobilem nim juz 19000 km przez pol roku - i jestem zadowolony
Elastyczny, do 2500 obrotów cichy, całkiem niezłe przyspieszenia jak na kombi
problemy z wrzuceniem jedynki, skok mały, ale mało precyzyjna
fajne, twarde zawieszenie, ale zdradliwe przy dużych prędkościach - autko jest za lekkie - jak się zapakuje komplet pasażerów i bagaż dużo lepiej trzyma sie drogi
trzeba pamiętac że maska jest długa, z tyłu 0 problemów bo to kompbi
prawie doskonała, jedynie pzryciski podnisków szya na konsoli środkowej są jak dla mnie mało wygodne
wentylacja rewelacyjna, ogrzewanie takie sobie
jak dla mnie z przodu super, z tyłu pasażerowie też się w miare wygodnie mieszczą
co akiś czas zaczynam uważać że auto robi się głosne - porzyczam wówczas toyote land cruiser z dieslem od kumpla, pozniej dziwie sie jakie ciche jest moje autko
sam nie wiem jak to ocenic - duzy silnik, duze przyspieszenie - okolo 13 - 14 litrow LPG na 100 km, czasem dochodzi do 17, nigdy nie spadlo ponizej 12 - na beznynie nie wiem ile pali
bardzo dobry samochod jak na pieniadze jakie za niego dalem
jakby nie bylo autko ma juz swoje lata - wiekszosc zarowek w kokpicie byla popalona, mialem problemy z wydechem, generalnie drobiazgi z ktorymi daloby sie jezdzic
duzy pzrebieg - ale jeszcze nic sie nie zepsulo tak coby nie chcial jechac - ostatnio czasem rozrosznik nie chce dzialac jak nalezy - a ceny czesci sa czasami odstarszajace
Nissan Primera I Kombi