Lista ocen Nissan Primera II Kombi 1.8 16V 114KM 84kW 1999-2002 (13) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~snooker
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
przez 15 lat uzytkowania mielismy tylko 2 usterki: - 1-sza , czyjnik polozenia walu, wystarczylo odczekac 5 min. i odpalic jeszcze raz, auto dojechalo do domu a potem na warsztat. - 2-ga , przeplywka, 2 mechanikow nie wiedzialo o co chodzi, w tym jeden chcial wymienic silnik. Na forum Nissana znalazlem rozwiazenie i naprawilem sam, koszt 1.5 zl , czesc dostepna w kazdym sklepie elektronicznym.
~tprzyborowski@vp.pl
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
w całym okresie użytkowania spotkała mnie aż 1 (o 1 za dużo) - 2-letnie auto po prostu rzuciło palenie na drodze i za żadne zkarby nie chciało nawiązać współpracy - przyczyną okazała się awaria czujnika położenia wąłu korbowego - naprawa w ramach gwarancji. Spośród moich znajomych i tak jedno z bardziej niezawodnych aut...
~Grzegorz z W-wy
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
Najpowazniejsza ustrka: ALTERNATOR. 2 krotnie naprawiany (regenerowany) w serwisie - Usterka wciąż wracała (brak ładowania akumulatora). W końcu sam naprawiłem przez wymianę na zakupiony na "szrocie" stary alternator (za grosze) - od tej pory bez zarzutu.
~wladek0706
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
ślizgające się sprzęgło, urwana półośka, wypalone zawory wylotowe powodowane brakiem regulacji, powybijane poduszki silnika, usterek stanowczo za dużo, ale to przez to, że auto było z homologacją na ciężarowe i nikt o nie od 190tyś.km nie dbał
~robert
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
Jeden z cylindrów nie trzymał ciśnienia, zastałe wtryskiwacze, uszkodzony przepływomierz (nowy do tego modelu kosztuje ponad 2000zł!). Być może było spowodowane to złą instalacją gazową - nie wiem. A do tego przednie wahacze wysiadają.
~slavo
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
żadnych problemów z silnikiem, wycieków,uszczelek pod głowicą itp, to samo skrzynia biegów, raz naprawiałem alternator.Auto nigdy nie zawiodło mnie w długich podróżach, Hiszpania , Portugalia (x2), Francja (x3), Bałkany, Włochy...
~textor
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
Auto zakupione w trybie awaryjnym. Po wymianie przepływomierza powietrza i sondy wszystko ok. Przez 2 lata i 32 tys. km nic się nie wydarzyło.
~vertos
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
jakby nie patrzec mimo, ze produkowany w UK to jest jednak japonczyk i zeby to auto stanelo na trassie trzeba je na prawde zaniedbac
~fan technologii japońskiej
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
Nie było , nigdy nie zawiodła , zawsze dowiozła(Primera ) do celu choć były wyjazdy po kilka tysięcy km.

Usterki Nissan Primera II

Nissan Primera II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~darek
Kombi 1.8 16V 114KM 84kW
mam nadzieje ze nigdy tu nic nie wpisze:)
Nissan Primera II Kombi