Lista ocen Nissan Primera II Sedan (146) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 168 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jarekp_1986@wp.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Czasem nie pali sie jedna lampka podświetlenia tablicy rejestracyjnej, mruga kontrolka airbagów (ciężko znależć elektryka który chaciał by się tego podjąć). Popuszczałem też docisk sprzęgła bo występował problem przy gwałtownym przyśpieszaniu bez redukcji biegu obroty szły w góre a auto dopiero po chwili reagowało. Mądry pan z drogiego serwisu stwierdził że trzeba wymienić sprzęgło albo jeżdzić aż zdechnie a samemu zrobiłem to w 5 minut przy...
~Janusz
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Do drobnych usterek mozna zaliczyć wymiany łączników stabilizatora, które szybko się wybijają przy założeniu zamienników gum łącznika stabilizatora. Zamiana na poliuretany rozwiązuje ten problem. Do drobnych usterek można zaliczyć również zastanie prowadnic zacisków hamulcowych. Jednak jak się robi przegląd hamulców 2 razy w roku to nie ma tego problemu. Koszt żadem, bo można zrobić to samemu w godzinę.
~paciorkowiec leśny
Sedan 2.0 TD 90KM 66kW
rozrusznik niedomagał-reanimacja przepływomierz (250zł-nowy allegro), pozatym tylko olej,filtry,paliwo- a części niedrogie. a jeszcze elektryka szyb i centralnego zamka,coś niedomaga-raz zamknie raz nie(łatwa i nie droga naprawa),łożysko zaczyna głośniej pracowac-to już drogie(200zł).to i tak dobrze w porównaniu z serwisem moich poprzednich aut.Cześci i dostępnośc do nich łatwa i mało kosztowna.
~piocio@autograf.pl
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Na te prawie 100 000km: wahacz górny prawy (typowe w tym aucie), łącznik giętki rury wydechowej, aktualnie podobno sworznie wahaczy dolnych (stwierdzone na przeglądzie rejestracyjnym), ale osobiście nie odczuwam tego, więc jeszcze poczekam. Malowałem też wnęki pod klamkami niklowanymi (problem znany w serwisie) bo zaczęły korodować - podobno zły skład chemiczny powłoki i twarda podkładka pod klamką.
~Michal Kisielek
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
auto jest dopracowane kontrukcyjnie, ale to tylko auto, a kazde auto wymaga dbalosci takze o szczegoly.... tak u mnie, jak i u znajomych uzytkujacych to auto, zdarzaja sie problemy z zapieczonymi tloczkami tylnych zaciskow.... tzn peka ta kolnierzowo-wargowa oslona gumowa tloczka, i warto to sprawdzac co jakis czas... natomiast jesli chodzi o wyposazenie, elektryke, wnetrze, to BEZ ZARZUTU!!!!
~rudy_jr
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
klamka pasazera do sprawdzenia. centralny bagaznika po zimie przestal dzialac-musze zerknac. lampki podsiwetlenia licznika przebiegu i godziny lubia sie przepalic-sporo odkrecania do wymiany. od 4 lat nie garazuje( wczesniej ojciec jezdzil 3 lata i garazowal) zaczela korozja wychodzic przy nadkolach i na progach.
~juzek84
Sedan 1.6 16V 90KM 66kW
Samochód ma 15 lat 167kkm i zostało w nim wymienione: kilka razy klocki (tarcze jeszcze oryginalne) nie licząc świec i przewodów, dwa górne wahacze, cylinderki tył, dwie gumowe osłony przegubów, osuszacz i co dziwne samochód pomimo tego, że nie jest garażowany nie ma śladów korozji.
~Kundzi
Sedan 2.0 16V 115KM 85kW
Przeciekajace podszybie prawie w kazdym egzemplarzu. Efektem tego czesto jest przepalenie sie regulacji nawiewu. Raz spadla mi obejma od wezyka chlodzacego. Naprawa 20zl, ale moglo skonczyc sie przegrzaniem silnika. Innym razem pekly mi klemy, ale z mojej winy bo zle umocowalem akume.
~jaca2007
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
skrzypienie zawieszenia zwłaszcza po okresie zimowym, kapanie wody na dywanik pasażera,zbyt szybkie zużywanie się klocków hamulcowych, podczas mycia fotela pasażera wyskakuję błąd poduszki (kasacja od 80 zł.) należy pilnować regularnie wymian oleju i jego stanu oraz płynów to silnik nas nie zawiedzie.
Dziennik kosztów dla Nissan Primera II Sedan
6,7
8,4
10,8
~paralityk
Sedan 2.0 TD 90KM 66kW
wymieniłem przepływkę,problemy z chłodzeniem po wielu perypetiach wymieniłem pompę wody,termostat,korek chłodnicy,pękła chłodnica,przestał działać ABS,elektryka szyby nie działa,centr. zamek szwankuje,łożysko koła wymienione,parę kontrolek na desce padło, ogólnie po za ABS (czujniki)tanio da się naprawić
Nissan Primera II Sedan