Lista ocen Nissan Primera II Sedan (127) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 187 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~januszBB
Sedan 2.0 TD 90KM 66kW
przez 3 lata i 60 tys. przejechanych, przy zakupie auta w nienajlepszej kondycji i wymianie przednich wachaczy gornych, listwy wspomagania (ciekla), amortyzatorow, naprawie pompy paliwa, wymianie lozysk w sworzniach przedniego zawieszenia, awarii instalacji ABS (wilgoc) i moze kilku eksploatacyjnych rzeczach (w sumie niewielkie koszty) nic sie nie dzieje , teraz mam jeszcze przegub do wymiany stuka od poczatku - koszt 200zl
~Janusz
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Występują niekiedy jeśli w ogóle. Czy są kosztowne? Nie, pod warunkiem, ze nie kupujemy części w ASO. Cena dobrego zamiennika jest bardzo przystępna. Standardem w większości P10/P11 są ukręcone półosie. To po części jest winą zastosowania gum na pólosiach, które zamontowano celem doważenia półosi. Jednak kupno zamiennika lub używki wcale nie jest drogie
~Maciek D.
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
jak na 11 letnie auto po 184 tys. km przebiegu to po prostu wzór niezawodności.Pomimo negatywnych opinii na temat silnika 1.8 i jego wadliwych pierścieni, zdecydowałem się na zakup wersji z tą jednostką napędową i nie żałuję. Silnik nie bierze ani grama oleju a jego moc i elastyczność są dla mnie w zupełności wystarczające.
~Seba82
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Problem z biegiem wstecznym - raz na jakieś 10/15 razy nie wchodzi, z tego co wiem to już taka wada fabryczna. Kolejnym problemem są trzpienie wycieraczek. Oryginalne plastikowe nie wytrzymują długo i pękają - wycieraczki drapią ramieniem po masce. Komplet kosztuje ok. 250zł na allegro.
~LeWi
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
przejechałem tym samochodem 100 000 km (aktualny stan licznika 122 000) - naprawy: łożysko koła przedniego (120 zł), łożyska zwrotnicy (około 100 zł), tuleje wahacza górnego (około 80 zł za szt) - wszystkie ceny dot. serwisu tzw. nieautoryzowanego (choć jego pracownikami są były pracownicy Nissana)
~darecki69@op.pl
Sedan 1.6 16V 90KM 66kW
Wszystko OK. zrobiłem już 20 000km. Tylko z mojej winy strzelił gaz w kolektor, nie wymieniłem przewodów WN i nie sprawdiłem rozdzielacza WN, teraz wymieniłem i jest super. A, jeszcze strzela przegób, efekt zbyt długiej jazdy z pękniętą gumą - osłoną, to muszę wymienić.
~robo
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
przeniesienie napędu - guma na przegubie,pierścień ABS-u, wymiana całego układu wydechowego, linka hamulca ręcznego, korozja mechanizmu wycieraczek szyby,w efekcie unieruchomione ramię, w sklepie ponad 700zł! korozja podwozia, zaczyna kwitnąć
~Martin Black
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Jak na przebieg 137 .000 auto nigdy nie zawiodło. Żadnego holowania, potrzeby wzywania serwisu. Żadnych wycieków , problemów z silnikiem. Stara dobra japońska niezawodność. Siostra ma identyczną primerę z 2000 roku - u niej również spokój.
~rudy_jr
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
jeszcze mnie nigdy nie zawiodlo. ciagnelo sprzeglo, wymienilem, raz mi połos pekla- wymienilem, lancuch rozrzadu-nigdy nie ruszany. teraz przepustnica chyba wymaga przeczyszczenia. OLEJU nie bierze ani grama!!
Dziennik kosztów dla Nissan Primera II Sedan
6,7
8,4
10,8
~slaw
Sedan 1.6 16V 90KM 66kW
te ktore wymieniłem trudno uznać za niespodziewane, przebieg robi swoje,wymieniałem sprzęgło(wystarcza mi na ok.150tyś km),naprawiany był rozrusznik,alternator po ok 250000km zaznaczam że jest to głownie jazda w warunkach miejskich
Nissan Primera II Sedan