Ocena kierowcy - Nissan Primera II Sedan

Piotr Golus (Golu) golunio@o2.pl, 21 lat temu
Silnik 1.6 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1996
Nissan Primera II Sedan 1.6 16V 100KM 74kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Wygodny, duzy, niezawodny, Ladny (ale to kwestia gustu), dynamiczny jestem naprawde zadowolony zminilem z 405 i jestem zdania ze to samochody z 2 roznych swiatow. Goraco polecam, mi sie udalo trafic zadbany egzeplarz 97 rok 87 tys km przebiegu byl jak nowy (bardzo zadbany) wyminiam olej, swiece, klocki, filtry,(wszytsko sam bo banalnie proste) i nie martwie sie czy dojade, polegam na nim jak na Zawiszy:))
jak na 100 konikow smiga jak sie patrzy, nawet grama oleju, 25 stopni na minusie i pali z "pierwszego".
dla mnie ok tylko musialem lewarek przyciac bo byl dluuuuuuugi jak w Jelczu. A co do pracy nie mam zastrzezen
Francuz za miekki, Niemiec za twardy, a Nissan w sam raz , prowadzi sie jak zloto
Wysko poprowadzona tylna polka (sedan) mam problemy z cofaniem, do przodu ok, maski nie widac ale dla mnie to nie wada
dla mnie ideal, wszystko z zamknietymi oczami i bez rozpraszania uwagi
sama wentylacja oki, nagrzewa sie szybko i do bardzo wyskoich temp. ale wiatrak dziala za glosno
100 kilo wagi i dla mnie oki 5 osob tez moze jechac i nie narzekac.
slychac silnik szczegolnie jak zimny, a oplyw powietrza dopiero od 140km/h (mi to nie wadzi radio mam 4x45 W :))
spalanie mam lepsze niz w 405 1,4 miasto 10 trasa 8 (wartosci grubo zaokraglone) czesc znalzalem sklep z zaminnikami po normalnych cenach, ASO omijam (uraz do ASO na Bokserskiej a innego nie che mi sie szukac)
za opisany samochod rok temu dalem 24 tys zloty minol rok moj rocznik na gieldzie stoii kolo 22-23 wiec spadek moim zdanie nieduzy, a za takie pieniadze to by sobie nawet cienkigo czy tam Matiza nowego nie kupil
jak mialem 405 to klameczka, szybka, kluczyk cisgle cos, a w nissanie to nawet zawuasow nie smaruje dla mnie nawet 5,5
przegu polecial, ale to dla tego ze nie wyczilem ze gumka pekla (moja wina) a poza tym to tylko olej treba wymieniac:))
Nissan Primera II Sedan