Lista ocen Nissan Primera II Sedan 1.8 16V 114KM 84kW 1999-2002 (23) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piocio@autograf.pl
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Na te prawie 100 000km: wahacz górny prawy (typowe w tym aucie), łącznik giętki rury wydechowej, aktualnie podobno sworznie wahaczy dolnych (stwierdzone na przeglądzie rejestracyjnym), ale osobiście nie odczuwam tego, więc jeszcze poczekam. Malowałem też wnęki pod klamkami niklowanymi (problem znany w serwisie) bo zaczęły korodować - podobno zły skład chemiczny powłoki i twarda podkładka pod klamką.
~Piotr
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
W czasie eksploatacji wymieniłem: gałkę zmiany biegów, plecionkę wydechu, dość częste wymiany żarówek świateł mijania i najgorsza sprawa: pokrętło regulacji ustawienia oparcia fotela (wytarła się plastikowa zębatka), niestety do wymiany cały stelarz fotela! :-( Po za tym wszystko bezbłędne.
~Martin Black
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Auto miało 9 lat. Z usterek które mi się przydażyły to: - uszkodzony mechanizm wycieraczek - paski klinowe (zaczęły piszczeć) Innych nie miałem Poza tym w aucie nic nie skrzypiało, trzeszczało itd. Spasowanie elementów i wykończenie na wysokim poziomie.
~AM
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Po wyleczeniu chorób wieku dziecinnego ok - a te choroby to system przeciwkradzierzowy. Niezbyt dobrze zamontowany dwa razy unieruchomił auto. Żadnych usterek mechanicznych. Brak klipsa przy reflektorze rozszczelnił lampę ksenonową. Wymiana na gwarancji bez problemu.
~misiek
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Jak na razie tylko olej i filtry.Czasem druga sonda zapala check i z tego co zaobserwowalem to dzieje sie tak zarówno na naszym jak i zachodnim paliwie.Wystarczy zrobic dluzsza trase (rozgrzac dobrze kata) i check gasnie.
~mario
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
nigdy mnie nie zawiodla 50 000 rocznie w trudnych warunkach i maxymalnej eksploatacji silnik nie do zameczenia podobnie jak sprzeglo, mankament to gorne wahacze poprzeczne siadaja i pokaja.
~sławek
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
piszczy mechanizm wycieraczek (od czasu do czasu). wariuje paliwomierz. miga bez przyczyny kontrolka air bag (chyba ma gdzieś zwarcie). zgniły lampki oświetlenia tablicy rej. (nieszczelne).
~Radek - Wawa
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
no coz cos tam polecialo. Oglonie jezeli masz 2400 w odwodzie na niespodziewane wydatki bierz to auto moze nawet tego nie wydasz. Ja wydalem ale nie ma aut niezawodnych i mysle ze to jest w miare trwale.
~Pawel/IE
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
NIestety niezawodny to nissan nie jest, jesli chodzi o drobiazgi to naprawialem ich cala mase, stanowczo za duzo. Glownie elektronika.
~eumo
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
nic mi nie nawaliło przez dwa lata przejechałem 50 tyś km wymieniłem przednie amorki po 100 tyś km straciły 70% sprawności
Nissan Primera II Sedan