Lista ocen Nissan Primera II Sedan 1.8 16V 114KM 84kW 1999-2002 (25) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~karol
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
jeśli chodzi o spalanie to tak jak pisałem wcześniej to ten samochód nie nadaje się do miasta ale w trasę już jak na bardziej nie mogę mu nic zarzucić. Co do przeglądu to jak na razie przechodzę go bez problemów i większych usterek nie znajdują mi w samochodzie. A co do napraw to wielu ludzi mówi ze samochody z łańcuszkami rozrządu są lepsze i tu się zgadzam ale na pewno nie tańsze jak przychodzi do wymiany rozrządu bo jest to jednak spora...
~Martin Black
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Tutaj trzeba przyznać że nieźle - jak na silnik 1,8 114 km - w cyklu miejskim 8,5 - 9 W trasie udało mi się uzyskać nawet 6,7 (średnio 7) Miałem komputer ze wskazaniami więc było łatwiej - ale średnio w cyklu mieszanym należy przyjąć 8,5 SERWIS Przegląd co 15.000 / 1 rok - 700 zł kompletny serwis z olejem i częściami NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZED KUPNEM: - wahacze przednie - lubią się wybijać - koszt z wymianą 350 zł/szt. - Mechanizm...
~Piotr
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Można precyzyjnie dobrać spalanie do stylu jazdy. Bardzo przydatny, dobrze działający komputer jest tu niezastapiony. Przy ekonomicznej, ale normalnej jeździe w mieście mozna spalic ok 9 litrów a w tasie 7. Przeglądy robię w ASO. Wydatek ok 1000 zł co 15 tys. Poza tym tylko elementy zawieszenia. Nic innego się nie psuje. Wymieniłem komplet opon (Continental Premium conatct 2) i jestem z nich bardzo zadowlony. Doskonale trzymają się drogi,...
~Pawel/IE
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
zuzycie paliwa na trasie przy rozsadnej jezdzie jest calkiem przyzwoite: jak ktos lubi szybkosc niestety musi za to doplacic, po przekroczeniu 150km/h wlacza sie wir w baku. na miescie tez rozowo nie jest ale da sie wytzrymac.
~piocio@autograf.pl
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Zużycie 11l gazu przy średnio spokojnej jeździe 70% miasto 30% trasa z klimą to jak dla mnie dobry wynik. Przeglądy robię na Jagiellońskiej w Warszawie (serwis pogwarancyjny). Z jakości i cen jestem zadowolony.
~fabster
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
jak sie wyskoczy na autostrade to tak przy 200km/h w zbiorniku wir sie robi ale pozatym ok!!! co do oszczędnej jazdy to niestety oszczędnie nie jeździłem i dlatego ninimum w trasie średnio 9,2
~zadowolony_z_nissana
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Jak na silnik 1.8 116km jestem zadowolony, w mieście z klimą mieszczę się w 10 na trasie z klimą równe 7l. Przęglądy drogie szczególnie w ASO części podobnie na szczęście nic się nie psuje.
~misiek
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Pali normalnie - jezdze spokojnie głownie poza miastem wiec wychodzi mi średnio w granicach 7.2 - 7.5l/100.Poprzedni własciciel jezdził sporo dynamiczniej i miał srednia 7.8.
~sławek
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
miasto (100%) wiosna-lato 10,4l. jesień- zima od 10-12l/100km . trasa to srednio 7l/100km. ceny cześci nie są niestety najniższe. serwisy sobie nie żałują.
Dziennik kosztów dla Nissan Primera II Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
8,8
10,9
~cylo
Sedan 1.8 16V 114KM 84kW
Na LPG zużycie najmniejsze jakie udało mi się uzyskać na trasie to 8,6 l. Po mieście średnio 10 - 11 l. Instalacja musi być raczej taka z wyższej półki bo nie będzie chciało chodzić.
Nissan Primera II Sedan