Ocena kierowcy - Nissan Primera III Sedan

semtex, 15 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2005
Nissan Primera III Sedan 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
No cóż zrobiłem tym autem bardzo dużo km , do 150.000 było nawet OK ale potem to istny koszmar. Po pierwsze auto głośno chodzi - nie mam tu na myśli silnika tylko szum powietrza oraz dzwięk z kół. Z tyłu szumi jak w pociągu niezależnie od opon któe zresztą bardzo szybko ząbkują. Serwis pozostawiam bez komentarza - drogo i beznadziejnie taka niestety jest moja opinia. Największe problemy miałem z silnikiem , zaczeło się od stukania przy 150.000 km >>> na dodatek 36 km po przeglądzie. Okazało się iż korbowód się sam odkręcił i porysował wał - naprawa kosztowała 9.000 bo serwis stwierdził ze tak się zdaża. Po następnych 15.000 km zrobiło się to samo z tym ze na innym cylindrze. Szkoda gadać następne 5.000 bo częsciowo zaliczyli to jako naprawę gwarancyjną. Kazali wymienić dodatkowo turbinę która po regeneracji piszczała przez 10.000 km i w końcu się rozwaliła - przypadek znany silnik się sam rozpędza bo pali olej z turbiny nawet jak wyciągnie się kluczyk. Na szczęscie udało mi się od razu wrzucić bieg i zahamować co prawdopodobnie uratowało silnik przed zatarciem lub razwaleniem się. Dodam tylko iż wyjącą jak w iveco turbiną byłem wcześniej 3 razy w serwisie gdzie usłyszałem że tak ma być !!!!!!. Panowie i Panie uważajcie gdzie serwisujecie auto bo nie dość ze kasują krocie to efekt jest taki jak widać.
kontrolka airbagu , pierdoły
No cóż silnik jest bardzo nieobliczalny - o ile do 150.000 nie działo się nic to potem dwa razy padła mi turbina , dwa razy panewki - co ciekawe czujnik pokazywał że silnik trzyma ciśnienie oleju a korbowód prawie wyszedł bokiem.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

5,3