Ocena kierowcy - Nissan Pulsar

Robert, 5 lat temu
Silnik 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Rok produkcji 2015
Nissan Pulsar 1.2 DIG-T 115KM 85kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Jeżdżę drugi rok, kupiłem używanego pulsara. To była dobra decyzja, bo samochód świetnie się spisuje. Są pewne mankamenty, np. zbyt mały zbiornik paliwa, liczyłem też na mniejsze spalanie (niewielki silnik), ale generalnie uważam auto za udane, za relatywnie niezłe pieniądze. Jak do tej pory jest niezawodny - ma przejechane 80 tys. z czego ja zrobiłem 40.
Mały silnik, ale daje radę. Brakuje w trasie mocnej trójki, ale tragedii nie ma. W mieście zbiera się bardzo dobrze.
Biegi wskakują dobrze, lekko, czasem mam wrażenie, że zbyt miękko, ale to kwestia przyzwyczajenia. Zdecydowanie skrojona do jazdy spokojniejszej, komfortowej.
Zdecydowanie utrzymuje tor jazdy, dość przewidywalny, preferujący jazdę spokojniejszą, komfortową. Samochód bardzo ładnie układa się w zakrętach i sprawia wrażenie bezpiecznego.
Mocno odchudzone nadwozie, przy całkiem sporych gabarytach - blacha cienka, miękka. Auto wydaje się lekkie.
Z przodu bardzo dobrze, słupki c i d nieco ograniczają widoczność, ale rekompensują to duże lusterka boczne.
Wszystkie przyciski pod ręką, fotele komfortowe o kiepskim trzymaniu bocznym. Otwarty kokpit - coś, co mi bardzo odpowiada.
Zimą ciepło, latem chłodno. Słabsza dmuchawa.
Bardzo dużo miejsca w obu rzędach siedzeń. Z przodu kierowca i pasażer nie ocierają się o siebie, a z tyłu miejsca na nogi jest obłędnie dużo. Wrażenie samochodu o klasę wyżej.
Do pewnej prędkości jest bardzo cicho, ale powyżej setki słychać szum powietrza i przede wszystkim kół. Silnik cichutki.
Przeciętne. Serwis najtańszy nie jest, więc nie korzystam. Części eksploatacyjne dość tanie i pełna dostępność - filtry, olej, klocki itd.
Kupiłem auto w dobrej cenie, nie psuje się, spełnia moje oczekiwania.
Brak
Na razie spokój.