Szukaj

Informacje o Nissan Pulsar

Lata produkcji: 2014 – 2018
Segment: Klasa średnia
Produkowany od roku 2015 Nissan Pulsar to przedstawiciel segmentu C (klasa niższa średnia). Tym modelem Nissan powrócił do segmentu kompaktów na europejskim rynku. Wycofał się z niego wraz z pierwszą generacją modelu Tiida, która w Europie została zastąpiona właśnie przez Pulsara (jedynie na rynku rosyjskim Pulsar funkcjonuje jako Tiida). Nissan Pulsar powstał na platformie podłogowej Nissan V Platform. Dostępny jest wyłącznie w jednym wariancie nadwozia – jako pięciodrzwiowy hatchback. W odmianie sedan oferowany jest jedynie w Nowej Zelandii oraz Australii pod nazwą Nissan Sylphy. W tychże krajach jako Pulsar sprzedawano model Tiida drugiej generacji.
czytaj więcej
Powagosław
Nissan nie wyważa otwartych drzwi – skoro udało mu się znakomicie z Qashqaiem, nowy kompakt wystylizował na podobną modłę. Nie jest to jednak żadna zabójcza stylizacja. Na coś bardziej efektownego trzeba chyba poczekać do drugiej generacji. ~Powagosław
Luzacjusz
W „Pulp Fiction” Marcellus Wallace mówi do Butcha: „Wyjedziesz, a kiedy cię nie będzie, to cię nie będzie”. Nissan wyjechał z segmentu C w Europie i patrząc na to, co zmajstrowano pod nazwą Pulsar, można przypomnieć słowa ze słynnego filmu. Nie wiem, na co komu taki powrót. ~Luzacjusz

Nissan Pulsar – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Oceny Nissan Pulsar

Liczba ocen: 26
Ogólna ocena
4,5 /5 Średnia dla segmentu 4,2
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(81%)

Zalety

+ Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Wyciszenie + Brak poważnych usterek

Wady

- Stosunek jakość/cena - Drobne usterki - Skrzynia biegów

Wybrane oceny

4,7
~slawbor
Hatchback 1.5 dCi 110KM 81kW
Nissan Pulsar
przejechałem ponad 10 tys. km i jestem bardzo zadowolony, spalanie ok. 4,5 l/średnio, wygoda i komfort jak w autach wyższej klasy, bezpieczeństwo (radar), bezawaryjność to cechy pozytywne. Minus mały bagażnik ale nie można mieć wszystkiego. Gdyby miał światła LEDowe i skrzynię automatyczną byłby idealny ale to tylko kwestia wersji.. :)
5,0
~Robert
Hatchback 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Nissan Pulsar
Jeżdżę drugi rok, kupiłem używanego pulsara. To była dobra decyzja, bo samochód świetnie się spisuje. Są pewne mankamenty, np. zbyt mały zbiornik paliwa, liczyłem też na mniejsze spalanie (niewielki silnik), ale generalnie uważam auto za udane, za relatywnie niezłe pieniądze. Jak do tej pory jest niezawodny - ma przejechane 80 tys. z czego ja zrobiłem 40.
4,7
~Mr. Bazooka
Hatchback 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Nissan Pulsar
Jakość wykończenia wnętrza rodem samochodu klasy premium. Bardzo elastyczny silnik. Rozstaw osi PASSATA i miejsca na nogi na tylnej kanapie jak w limuzynie. Można przemierzać 1000 km bez konieczności odpoczywania.

Raporty spalania Nissan Pulsar

Liczba raportów: 40
Średnie spalanie dla Nissan Pulsar
6,3
l/100 km
4,4
l/100 km
Zobacz wszystkie raporty spalania

Wybrane raporty spalania

5,9
Hatchback 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Nissan Pulsar
Przy jeździe na tempomacie - 3 osoby + bardzo duży bagaż- na niemieckich autostradach wychodziło mi na bagnecie 7,2 litra. Jak wyłączyłem tempomat i bawiłem się pedałem gazu to spalanie wychodziło poniżej 6 litrów. W mieście jak przełączasz biegi zgodnie ze wskazaniem to spalanie wychodzi około 5,8 l. (dane z bagneta). Zauważyłem że przez eko jazdę wariuje wskaźnik paliwa. Im niższe spalanie tym częściej pokazuje się rezerwa pomimo 10-11 litrów paliwa w zbiorniku. (Zbiornik to największa wada tego samochodu - mogli zrobić 55 litrowy jak większość konkurencji).
7,0
Hatchback 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Nissan Pulsar
Wyniki dalekie od katalogowych. W dodatku falują obroty, tzn. z poziomu 750 skaczą samoczynnie na biegu jałowym do 1000 i tak się utrzymują przez kilka minut lub caly czas, po czym ponownie spadają. I tak w kółko nawet przy rozgrzanym silniku. Wariuje rownież system Start/Stop pokazując komunikat Fault. Servis twierdzi, że wszystko jest ok. Ciekawe. Obroty wzrastają nieznacznie na moment w przypadku zwolnienia pedału hamulca.
4,4
Hatchback 1.5 dCi 110KM 81kW
Nissan Pulsar
Jeżdżę dieslem od ponad roku i jestem nim nadal zachwycona. Zużycie paliwa oscyluje w granicach 4,5l - 4,8l. Najlepsze osiągnięcie to 3,8 przy ekonomicznej jeździe a przy szybkiej i nerwowej dochodzi do 5,3l/100km.
Nissan Pulsar