Ocena kierowcy - Nissan Pulsar

Grzegorz, 3 lata temu
Silnik 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Rok produkcji 2015
Nissan Pulsar 1.2 DIG-T 115KM 85kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Samochód Nissan Pulsar zakupiłem jako 4 letnie auto używane w salonie firmowym Nissan w Krakowie. Samochód (w podstawowej wersji wyposażenia Visia, wzbogacony o czujniki parkowania przód i tył) pochodził od pierwszego właściciela, który zostawił auto w rozliczeniu i miał przejechane niespełna 17 tyś km. Pierwszy właściciel zakupił i serwisował samochód cały czas w tym samym salonie Nissana. W 8 miesięcy przejechałem autem niespełna 20 tyś km. Wrażenia zdecydowanie pozytywne. Mimo podstawowej wersji wyposażenia samochód ma wszystko czego potrzeba w moim odczuciu - klimatyzacja, tempomat, pełna elektryka, bluetooth, dużo schowków. Auto jest bardzo pojemne, zaś bagażnik jak na klasę auta niezwykle pakowny. Samochód sprawdził się przy przeprowadzce, urządzaniu mieszkania, wyjazdach weekendowych i wakacyjnych. Nie mam zastrzeżeń do elastyczności silnika i materiałów użytych do wykończenia wnętrza. Silnik spokojnie dawał sobie radę na krętych górskich trasach, na autostradzie oraz na trasach ekspresowych. Wyciszenie na dobrym poziomie nawet przy prędkościach autostradowych. Na razie auto niezwykle bezproblemowe - nie było konieczności dokonywania żadnych napraw. Co do minusów - spalanie jest znacznie wyższe niż wskazuje producent (co jest raczej standardem). Jazda miejska to około 7.5l - 8l, jazda autostradami/ trasami ekspresowymi (przy prędkości 140-150 km/h) 7l - 7.3l, jazda drogami krajowymi spalanie w granicy 6.3 - 6.7 l. Jednakże biorę poprawkę, że wynika to w dużej mierze z mojego stylu jazdy. Innych minusów/wad auta na razie nie zaobserwowałem. Podsumowując samochód stanowi naprawdę dobrą propozycję w swojej klasie. Mimo początkowych wątpliwości co do zakupu tego auta (podstawowa wersja wyposażeniowa i niewielka pojemność silnika) absolutnie nie żałuję zakupu i z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że jeszcze raz kupiłbym Nissana Pulsara. Z każdym przejechanym kilometrem przekonywałem się do tego auta coraz bardziej. Uważam, że przez małą popularność, niezły silnik, przestronne wnętrze i wyposażenie może stanowić ciekawą alternatywę dla Opla Astry, Toyoty Auris i innych popularnych kompaktów na naszym rynku. Z czystym sumieniem mogę polecić zakup tego modelu - nawet w podstawowej wersji wyposażenia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DIG-T 115KM 85kW [l/100km]

6,8