Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

Michał, 11 lat temu
Rok produkcji 2012
Nissan Qashqai I Crossover 1.6 117KM 86kW od 2011 - Oceń swoje auto
Najlepsze auto w swojej klasie. W tej cenie nie da się zakupić bardziej wyposażonego i wygodnego SUVa. Rozważałem Tiguan albo QQ, bez wątpienia wybrałem słusznie, bo postawiłem na QQ. Tiguan jest bardzo dobrym samochodem, ale ilość elektroniki, niski okres gwarancji no i sama cena odstraszają rozsądnych i nie szastających kasą klientów. Zresztą wydać na nówkę Tiguana, to lepiej się zdecydować na BMW X3 lub Audi Q. Nie ma też co porównywać QQ z koreańczykami! Bezawaryjność Qashqai zgodnie z raportem Dekra 2011, mówi sama za siebie. Z QQ nie mam żadnych obaw podczas jazdy. Rewelacyjna widoczność, dobre prowadzenie, trzyma się drogi, nie hałasuje, w sam raz na miasto i okolice. Gdybym jeździł więcej w trasie zdecydowałbym się pewnie na 2.0, a teraz 1.6 w zupełności wystarcza i jestem zadowolony z przyśpieszenia i komfortu jazdy. Jako minus, to jest skrzynia biegów: podczas przerzucanie biegów odczuwalny jest opór, no duży minus za wsteczny który się znajduje na przeciwko piątego biegu. Jako rodzinny samochód jest nie do przebicia! Auto używane w czteroosobowej rodzinie i sprawdza się rewelacyjnie. Drugi raz wybrałbym QQ w tym samym silniku benzyna 1.6!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 117KM 86kW [l/100km]

5,7