Ocena kierowcy - Nissan Qashqai I Crossover

Janusz Mrowiec, 11 lat temu
Rok produkcji 2011
Nissan Qashqai I Crossover 1.6 117KM 86kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : mało dynamiczny
Zawieszenie : po tegorocznym okresie zimowym słyszę \"dziwne\" odgłosy - zobaczymy po przeglądzie
Karoseria : lakier (czarny) podatny na zarysowania i otarcia
nie jest żle ale chętnie zamieniłbym na nową wersję tego modelu tylko z silnikiem 2,0 l i bogatszym wyposażeniu.
brak przyśpieszenia, mało elastyczny, start z miejsca postoju - fatalny, brak możliwości rozpędzenia auta.
trudności we wrzuceniu biegu wstecznego - w pewnych momentach konieczność powtórzenia kilkakrotnie operacji włączenia tego biegu, brak elastyczności we włączaniu biegów 1 i 2-go - to nie epopeja ale stan faktyczny !
jestem zadowolony - w porównaniu do poprzedniego auta Citroena C3 Qashqai jest samochodem idealnym na miasto z możliwością wykonywania manewrów prawie w miejscu.
wzrostu nie jestem doskonałego i dla mnie jest ok, może tylko problemy z przednimi słupkami, które momentami psują mi tą doskonałą widoczność.
2 okresy zimowe pokazały, że nie jest żle
jestem wraz z Rodziną bardzo zadowolony a szczególnie psy bo są dwa duże ( golden retriver oraz bokser) i mimo wielu bagaży mają mnóstwo miejsca na wygodną jazdę
mimo wszystko słyszę w czasie jazdy co się dzieje pod i obok samochodu na jezdni
może nie potrafię jeździć ekonomicznie ale spalanie jest fatalne - po jeździe autostradą na odcinku 712 km z prędkością średnią 155 km/h zużycie wyszło 9,6 l/100km - aktualnie w warunkach zimowych w jeździe miejskiej 11,3 l/100
przy tych drobiazgach wcześniej przez mnie opisanych można by cośkolwiek urwać z tej ceny
1) w wersji którą jeżdżę brak oświetlenia nad tylnim siedzeniem co w przypadku dziecka w foteliku jest dużą niewygodą, 2) brak popielniczki mimo iż w samochodzie nie palimy.
nie rzuciły mi się w oczy poważne usterki - narazie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 117KM 86kW [l/100km]

9,1