Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover Facelifting

Andrzej, 5 lat temu
Silnik 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Rok produkcji 2018
Nissan Qashqai II Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Bardzo rozczarowujący! Po raz pierwszy jeździłem crossoverem i tak jak się spodziewałem ta klasa aut nie ma sensu... Przynajmniej Kaszkaj nie ma sensu. Auto małe, ciasne, bagażnika prawie nie ma, a to co jest ma krawędź bardzo wysoko. Nie widzę żadnej przewagi nad kompaktowym kombi; widzę za to wszystkie niedostatki względem takiego kombi.
Słaby. Ale daje radę tak do 120 km/h. Potem niewiele się dzieje. Jest za to bardzo cichy,
No ok. Skrzynia chodzi i zmienia biegi. Krótka jedynka i dwójka.
Zasadniczo w porządku, ale przez to że pkt. ciężkości jest wysoko nie czułem się pewnie, Dotychczas jeździłem osobowymi. I wolę osobowe.
Jeśli to tu mówię np. o wielkości auta, to owszem - małe! Ciasne. Nie ma gdzie coś położyć czy schować. Z tyłu 3 letnie dziecko nogami kopie w fotel pasażera. Masakra! W zakresie wykonania auta - ok. Bez zarzutu.
Bardzo dobra. Siedzisz jak na wyciągu krzesełkowym to i wszystko widzisz. Genialny system kamer przy parkowaniu! Szklany dach - fajna sprawa. Gdybyś chciał zobaczyć gwiazdy, to proszę bardzo. Albo asfalt po dachowaniu - też proszę.
Niby wszystko jest mniej więcej ok. Ale ten wyłącznik auto stopu czy lane assist - pochowane w jakichś zakamarkach. Małe guziki przy ekranie no i sam ekran też taki nieduży.
Działa sprawnie. Ale nie lubiłem tego, że przy nastawie na 17 stopni (zima na zewnątrz) dmucha gorącym jak z pieca. Trochę subtelniej się nie dało?
To dla mnie największe rozczarowanie. Może dlatego, ze z Superba się przesiadłem. Nie ma miejsca na nogi, na kolana, na łokcie. Na bagaże też. Ciężko włożyć fotelik dla dziecka do środka. To jest auto na dojechanie gdzieś, ale nie na wyjazd. Nie rozumiem tej klasy aut! Szkoda kasy. Lepiej kupić kombi - tańsze w używaniu, Nie, nie i jeszcze raz nie dla crossoverów.
Spoko. Cichy. Bardzo cichy nawet przy wyższych prędkościach.
Potrafi spalić poniżej 6. Za krótko używałem, żeby powiedzieć więcej.
Widziałem na stronie, że Q zaczyna się od 85 tys, zł. Masakra. Doposażysz i stówa nie twoja. Za te pieniądze otrzymasz ciasne, dziwne auto bez bagażnika. Good luck!
Brak. Ale zrobiłem raptem 1 tkm.
Brak. Mały przebieg.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DiG-T 115KM 85kW [l/100km]