Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover Facelifting

Tomek Wro, 2 lata temu
Silnik 1.3 DIG-T 140KM 103kW
Rok produkcji 2021
Nissan Qashqai II Crossover Facelifting 1.3 DIG-T 140KM 103kW 2020-2021 - Oceń swoje auto
Fajny samochód dla aktywnej rodziny 2+2. Sprawdza się w mieście ze względu na kompaktowe gabaryty i wyższy prześwit, żaden krawężnik nie straszny :) kamery 360 ułatwiają parkowanie. W trasie dynamiczny i oszczędny. Często podróżuje z rowerami na dachu i przy zalecanych 120km/h spalanie ok 6,8L/100. Bagażnik do przepastnych nie należy można go powiększyć obniżając podwójną podłogę i demontując półkę. Samochód oceniam pozytywnie, w cenie poniżej 100kPLN ciężko o lepszy wybór. Rozważałem na poważnie jeszcze Duster'a odpadł ze względu na niskie noty bezpieczeństwa oraz jakości materiałów - jest to moja prywatna opinia. Polecam i Pozdrawiam.
Silnik nie jest ospały, można nim podróżować dynamicznie. Nadaje się idealnie do podróży rodzinnych.
Trochę mało precyzyjna przy przełożeniu z 1 na 2 bieg. Ta drobna wada nie dyskwalifikuje to samochodu. Zgłoszę to przy pierwszym serwisie.
Prowadzenie precyzyjne nie "myszkuje" na autostradzie.
Dobrze spasowana nic nie trzeszczy.
Kamery 360.
Nie brakuje uchwytów, 2 porty ładowania USB w drugim rzędzie, schowki w drzwiach wystarczające. Osobiście mi brakuje osłon progów przydały by się przy załadunku rowerów na dach. Brak rękawa na narty w tylnym rzędzie. Bagażnik do wielkich nie należy.
Dla rodziny 2+2 strzał w dziesiątkę. Dla rodzin z małymi dziećmi przewóz wózka gondoli może być wyzwaniem.
Oceniam na 4+ , jeździłem cichszymi autami.
Spalanie: Średnio - 7,62 L/100km Min - 6,46L/100km Max - 9,76L/100km
Koszt na km 0,64 zł (bez utraty wartości)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 DIG-T 140KM 103kW [l/100km]

7,9