Szukaj

Ocena kierowcy - Nissan Qashqai II Crossover

Maks, 3 lata temu
Silnik 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Rok produkcji 2015
Przebieg: 2 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Nissan Qashqai II Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
4,54
8% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
5,0
Całokształt
Auto kupiłem w styczniu 2016 r. w wyprzedaży rocznika 2015. Za maksymalnie doposażoną wersję N-TEC zapłaciłem 87.500 zł. Otrzymałem bardzo poręczne "podwyższone miejskie autko" z ambicjami bycia nawet rodzinnym pojazdem na dalsze podróże. Auto jest piękne i solidnie spasowane (nic nie trzeszczy i nie stuka). Bardzo dobra jakość materiałów we wnętrzu. Fantastyczne wyposażenie (wersja N-TEC ze szklanym dachem), szczególnie systemy bezpieczeństwa, 4 kamery, czujniki parkowania z przodu oraz z tyłu i szklany dach, który polecam!. Prowadzenie to czysta poezja. Mały silnik, ale daje radę (był jeszcze na dotarciu, więc trochę za duże spalanie można mu wybaczyć). Jestem zadowolony z zakupu!
Wrażenia
5,0
Silnik
Silnik cichy (czasem aż za bardzo, bo trzeba nasłuchiwać czy aby nie zgasł), a po załączeniu turbiny całkiem zrywny jak na 1.2. Mógłby tylko trochę mniej palić!
5,0
Skrzynia biegów
Skrzynia biegów jest bardzo precyzyjna, a przełożenia są krótkie.
5,0
Układ jezdny
Auto prowadzi się jak po sznurku, nie przechyla się na zakrętach, nie nurkuje. Charakterystyka kompaktu, a nie crossovera.
Komfort
5,0
Widoczność
Wyższa pozycja za kierownicą i wielkie lusterka boczne, ale przede wszystkim układ 4 kamer rekompensują pewne braki w widoczności gł. do tyłu.
4,0
Ergonomia
Siedzenia są wygodne, kierownica dobrze leży w dłoniach. Większość materiałów jest dobrej jakości i są przyjemne w dotyku. Przełączniki są pod ręką - wszytko jest ułożone logicznie i spójnie. Miejsce na lewą nogę jest tylko trochę za małe (szczególnie w zimowych butach). Ponadto lewarek zmiany biegów - jak już się ustawi prawidłowo fotel i kierownicę - znajduje się jak na mój gust trochę za blisko kierowcy.
3,0
Wentylacja i ogrzewanie
Daje radę, choć mogło by być lepiej. Brakuje nawiewów na tylną kanapę! Szkoda, że do wersji N-TEC, którą mam nie można było dokupić pakietu zimowego, czyli ogrzewanej przedniej szyby i foteli (od 2016 r. w N-Connecta - już można!)
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Jestem średniego wzrostu, więc nie narzekam. Żona i dzieci również. Regulacja fotela na wysokość mogłaby być tylko większa (chciałbym jeszcze obniżyć siedzisko fotela, ale już się nie da!).
4,0
Wyciszenie
Silnik jest dobrze wyciszony. Kabina pasażerska od otoczenia z góry i boków również, ale podwozie niespecjalnie. Drobne kamyczki spod kół jak uderzą o osłonę kół lub podwozie to robią taki pogłos jakby urywało się koło!
Ekonomiczność
4,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Mam auto dopiero od 1-5 miesiąca, więc niewiele na ten temat mogę powiedzieć. Uzupełnię po roku.
5,0
Stosunek jakość/cena
Bardzo przyzwoity samochód za niewygórowane pieniądze.
Niezawodność
5,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Brak!
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Tym bardziej brak!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DIG-T 115KM 85kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,8
Minimalne średnie zużycie paliwa
7,5
Maksymalne średnie zużycie paliwa
10,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
6,0
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Nissan Qashqai II Crossover