Lista ocen Nissan Qashqai II (89) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
Crossover Facelifting 1.6 DiG-T 163KM 120kW
Tu też mam uwagę. Ustawienie klimy jest problematyczne. Nie wiem czemu ale ustawiając na Lo mocno chłodzi .. przekręcę (o jeden poziom) na 16-16,5 stopni i już leci ciepło ... przeszkadza mi ten brak przeskoku coś jest źle wyregulowane. Do tego nie wiem kto to programował, ale mocno irytujące jest to, że przekręcając gałkę klimy na Lo ... siła dmuchania automatycznie wzrasta do max !!... czy za każdym razem muszę poczuć chlust zimnego...
~Krzysztof
Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW
Jest to ten rodzaj pojazdu, gdzie dwustrefowa automatyczna klimatyzacja nie działa jak powinna, zresztą jak w całej grupie Renault - nie mają chyba pojęcia jak powinna wyglądać regulacja klimy. Albo wieje, albo za bardzo chłodzi, albo za słabo (w zależności przy przyświeci słońce, czy temp. powietrza z zewnątrz jest niższa). Już łatwiej zapanować nad temperaturą regulując ją ręcznie. Projektancji chyba nie wiedzą co znaczy termin automatyczny...
~Bukosz
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Tutaj rużnica pomiędzy dwoma modelami jest dość duża i nie wiem z czego ona wynika. W Qashqai II przy 10C na dworze w kabinie ciepło jest przy ustawieniu 18C a w Qashqai I dopiero przy 23C. W lecie natomiast odwrotnie II model trzeba podkręić nie co niżej niż I. W tym przypadku daję DOBRZE ponieważ w poprzednich moich samochodach znaczenie lepiej regulowało się temperaturę odczówalną.
~k6ainolop
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Tutaj również bardzo dobrze. Przed zakupem, patrząc na inne komentarze w sprawie wentylacji i ogrzewania byłem bardzo zaniepokojony. Możliwe że problem występuje w wersjach przedliftowych albo w gorszych wyposażeniach. Wskazać należy, że w gorzej wyposażonych wersjach nie ma nawiewu na tylną kanapę pod fotelami.
~kaszonko
Crossover Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Grzeje b.dobrze , ale nie wiadomo jak ten kliamatronic ostawić by nie było za gorąco. Ustawie na 20st i zima jest jak w piekle , ustawie na 19 tez gorąco i dopiero na 18 stopniach w opcji AUTO jest normalnie. Cos tu chyba wiec nie gra. A wiem ze u znajomych jest dokładnie ten sam problem.
~Rafał
Crossover 1.6 DIG-T 163KM 120kW
niby jest klimatyzacja dwustrefowa ale jak przychodzi co do czego to ja robię sobie 18 a pasażer musi zrobić 28 żeby poczuć różnicę. Byłem z tym w serwisie pod Legnicą ale powiedziano mi że tak ma być. Guzik prawda w Peugeocie wyczuwalna była różnica pomiędzy 18 a 21 a tu jest albo za zimno albo za ciepło.
~mlody
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
W miarę szybko się nagrzewa i chłodzi ale nie raz działa nielogicznie. Klimatronik mam wrażenie działa nielogicznie: przykład - na zewnątrz jest -5*C, na klimatroniku mamy ustawione 18*C. Zdarza się, że grzeje tak ciepłym powietrzem, że ma się wrażenie, że w aucie już dawno jest 22*C a ten ciągle grzeje.
~wujekgoodadvice
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Wszystko działa dobrze w zimie szybko grzeje, przez elektryczną grzałkę, klima wydajna, niestety już na nowym czynniku. Minus to brak nawiewów na tył i to nie tylko w podłokietniku na środku ale nawet na stopy pasażerów spod foteli, tylko wersja na Rosję ma to wszystko
~Marek
Crossover 1.6 dCi 130KM 96kW
klimatyzacja niby klimatronic dwustrefowy działa jak chce, niezależnie od ustawionej temperatury ciągła potrzeba ustawianiia ręcznego, brak nawiewu dla tylnego pasażara-porażka, wykorzystanie klimatyzacji do odparowania zimą szyb praktycznie niemożliwe bo przy LOW grzeje???!!!!
~Marcin
Crossover Facelifting 1.5 dCi 110KM 81kW
Klimatyzacja działa w sposób niezrozumiały dla mnie i porównując do Renault Megane III, którego mam od nowości już 8 lat - QQ wypada tragicznie. Klima działa bardzo wolno, być może dla wielu osób będzie to plus, ale nie można stworzyć w aucie mroźnego klimatu.