Lista ocen Nissan Qashqai II (63)

~Andrzej Z.
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
To był przemyślany zakup bo zakładałem kupno auta poniżej 100 tys zł o podwyższonym zawieszeniu bez napędu 4x4 (ok. 1 km dojazdu do domu drogą gruntową), z przebiegami miasto/trasa 50/50 z firmy o o ugruntowanej marce i z doświadczeniem. Po przetestowaniu kilku crossoverów wybór mógł być jeden - QQ. Biorąc wszystkie powyższe argumenty pod uwagę oceniam auto jako doskonałe.
3,7
~Andrzej
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Bardzo rozczarowujący! Po raz pierwszy jeździłem crossoverem i tak jak się spodziewałem ta klasa aut nie ma sensu... Przynajmniej Kaszkaj nie ma sensu. Auto małe, ciasne, bagażnika prawie nie ma, a to co jest ma krawędź bardzo wysoko. Nie widzę żadnej przewagi nad kompaktowym kombi; widzę za to wszystkie niedostatki względem takiego kombi.
3,2
~elwit
Crossover Facelifting 1.2 DiG-T 115KM 85kW
Generalnie przyjemny samochód. Indywidualnie wyposażana służbówka z floty. Masa ciekawych systemów, front assist, rozpoznawanie znaków, lane assist itp. Wygląda ładnie ale z tyłu jest ciasno, ma bardzo mały bagażnik, oraz przestarzały system nawigacji. Czy dałbym za niego 100 tysięcy? Nigdy.
3,6
~Mib
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Dobrze przemyślany samochodzik przez producenta tylko trzeba obejżeć przed zakupem :), Ja trochę nie miałem czasu pooglądać i kupiłem przez telefon w zaprzyjaźnionym serwisie ale generalnie nie żałuję. Przesiadłem się auta trochę wyższej klasy i byłem świadomy, że QQ będzie "taniej" zrobiony i nastawiłem się na trochę gorsze wykończenie
~Marek
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Jest coś w tym samochodzie, co sprawia, że chce się go mieć. Zanim go kupiłem, odbyłem jazdy próbne lub tylko dokładnie obejrzałem kilka podobnych samochodów. Koreańczycy: Hundai IX35 i Kia Sportage z zewnątrz wyglądają atrakcyjnie, ale w środku nie ma żadnego porównania, to poprzednia epoka. Twarde plastiki psują całe wrażenie. Nissan w tym względzie naprawdę zdeklasował konkurencję. Jedynie wnętrze Mazdy CX5 wytrzymuje porównanie, ale jest...
~Bb
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Samochód bardzo dobrze wyposażony i komfortowy. jazda nim to czysta przyjemność nawet na 19" felgach jazda jest komfortowa. Silniczek pomimo małej pojemności nawet nieźle radzi sobie z autkiem chociaż przydałoby się kilka koni więcej jednakże do codziennej jazdy po mieście i czasem wypad za miasto z rodziną jak najbardziej wystarczy. Dzięki sześciobiegowej skrzyni biegów samochód jest bardzo ekonomiczny, spalanie na trasie przy spokojnej...
4,1
~Robert
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Ogólnie jest nieźle, samochód wart swojej ceny. Ciekawy design, dobre materiały wykończeniowe wewnątrz auta oraz właściwości jezdne. Dynamiczny i w miarę oszczędny jak na tę klasę auta silnik. Nie bierze za dużo oleju, na 12 tyś. przebiegu dolałem 1 l.
~Krzysztof
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Naprawdę udana konstrukcja. Atrakcyjny wygląd, przyjemne wnętrze - nie chce się z niego wysiadać. Patrząc na pierwszą wersję Qashqaia, w przeszłości w ogóle nie rozważałem kupna tego auta. Obecny model to jest jednak samochód z zupełnie innej bajki. Brawo dla Nissana. Nie za duży, w mieście dobrze się nim manewruje na ciasnych uliczkach, a w środku zapewnia sporo miejsca.
~Greg
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Samochód ekonomiczny pod warunkiem że masz gwarancję, czas na wzywanie i oczekiwanie na lawetę oraz lubisz pojeździć samochodami zastępczymi, w przeciwnym razie koszty napraw zrobią z niego skarbonkę bez dna.
~Maks
Crossover 1.2 DIG-T 115KM 85kW
Uzupełniam informację o samochodzie po roku użytkowania. "Dotarliśmy "się i muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolony.