Lista ocen Nissan Serena I (40) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jerzygladziuk@op.pl
Minivan 2.0 16V 126KM 93kW
Mam nieraz problemy ze zmianą biegu z drugiego na trzeci, szczególnie przy rozgrzanym silniku.Dźwignia zmiany biegów jest źle usytuowana.Prawa ręka przy zmianie biegów musi być bardzo odchylona w prawą stronę.
~Jacek Szadkowski (szadkowski@o2.pl)
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
Źle, bo jest sterowana linkami i jest nieprecycyjna. Może na tle Lublina jest dobrze, ale na tle innych japończyków, które słyną z precyzji obsługi skrzynki jest źle. Przełożenia powinny być krószte, zwłaszcza wyższe biegi.
~facet rocznik65
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
Mimo przesmarowania linek biegi wchodzą ciężko jak w ciężarówce. Jak się rozgrzeje to jest lepiej ale uważam,że jest to minus tego samochodu, zwłaszcza gdy ma nim jeździć kobieta.
~slawek bydgoszcz chciałbym po gadac gg 4151805
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
jak jest mruz to pracuje tragicznie niewiem co jest przyczynom bo sprawdzałem olej wlałem orginał nasmarowałem wszystkie linki i lewarek jest podobnie doraćie
~Darek
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
W moim aucie tragedia. Przy zimnej skrzyni i niskich temperaturach beznadziejnie zwłaszcza drugi bieg. Po rozgrzaniu nieco lepiej.Byłem na warsztacie regulacje nic nie dały
~adamfurtak@gmail.com
Minivan 2.0 16V 126KM 93kW
Kupiłem auto przy przebiegu 180 000km,który okazał się, że był kręcony, skrzynia jest już dość wyeksploatowana, mimo to biegi wciąż dość gładko wchodzą.
~MADMIKEE
Minivan 2.0 D 67KM 49kW
Bardzo krótko zestopniowane biegi, ale trzeba wziąść pod uwagę że czasami trzeba też poruszać się z 8 załogi na pokładzie. Generalnie bez zarzutu.
~guitar@konto.pl
Minivan 2.3 D 4X4 75KM 55kW
Trzeba pilnować by ścięgna były w dobrej kondycji, skrzynia biegów jak w busach z krótką jednką.
~Mar
Minivan 2.0 D 67KM 49kW
Cięzko wchdzi trójka i ma krótkie przełozenia co daje nie za duzą prędkośc maksymalną.
~e_team@poczta.onet.pl
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
zimą ciężka zmiana biegów i trzeba dbać o linki przenoszące ruch dźwigni na skrzynię