Lista ocen Nissan Serena I (38) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~WlascicielSereny1.6
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
Duze szyby powoduja ze w lato mamy w aucie szklarnie szyko sie wszytko nagrzewa w dodatku wieje z srodkowego tunelu od recznego [a dziwne ze z wlaczona klimatyzacja nie wieje cieplym] klima musi troche pochodzic zeby wychlodzic i jest przyjemnie ale po wyalczeniu klimy od razu robi sie cieplo... ogrzewanie bardzo wydajne zrowno z przodu jak dodatkowa nagrzewnica z tylu.
~Jacek Szadkowski (szadkowski@o2.pl)
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
W lecie ukrop (siedzi się na silniku), w zimie wciąż zimno. Ok, jak się jedzie, to ogrzewania działa dobrze, ale ile trzeba przejechać, żeby zaczęło się robić ciepło... dodatkowo jest praktycznie niemożliwe rogrzanie samochodu na postoju w zimie. W silniku spada tempertura płynu i po pewnym czasie zaczyna dmuchać chłodne powietrze. Zgroza!
~DIABEŁ
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
Niektórzy narzekają. Może mieli zapowietrzony układ. Nawiewy są całkiem niezłe. Ze względu na ilość szkła klima obowiązkowa. Jesli chodzi o nagrzewnicę zimą idzie się w nim ugotować, tak grzeje. Dwie nagrzewnice robią swoje. Po przejechaniu 2 km. czuć ciepło.
~guitar@konto.pl
Minivan 2.3 D 4X4 75KM 55kW
Nagrzewa się relatywnie szybko (biorąc pod uwagę przestrzeń w samochodzie), warto szukać wersji z klimatyzacją (siedzisz na silniku i w lecie może CI nieźle przygrzać) i z dodatkową nagrzewnicąz tyłu (w zimie nie nagrzejesz pasażerom z dmuchawy z przodu)
~jerzygladziuk@op.pl
Minivan 2.0 16V 126KM 93kW
Ogrzewanie fantastyczne. W moim przypadku ( posiadam z tyłu jeszcze Webasto)to ogrzewanie potrójne :przód środek i tył samochodu.Klimatyzacja działa dobrze choć szkoda, że środkowa dmuchawa nie przesyła oziębionego powietrza.
~facet rocznik65
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
Nie jeżdziłem zimą ale wygląda że jest ok pod warunkiem dobrego odpowietrzenia nagrzewnic. Dwa szyberdachy zostawiałem lekko uchylone podczas upału i nawet po długim staniu na słońcu w środku da się wytrzymać bez klimatyzacji.
~MADMIKEE
Minivan 2.0 D 67KM 49kW
Chyba najsłabszy punkt tego modelu.Przy tak dużej kubaturze słabe przewietrzenie wymuszone-szczęście że mam otwierane szyby tylne po obu stronach.Po wymianie termostatu mam nieco problemów z grzaniem-ale i to zniweluję.
~Darek
Minivan 1.6 16V 97KM 71kW
b. dobrze niezależne ogrzewaie tył i przód cieplutko choć przed założeniem gazu było lepiej.Teraz część ciepła pochłania ogrzewanie parownika gazu. nie wiem dlaczego inni użytkownicy biadolą, ja oceniam ten aspekt wysoko.
~e_team@poczta.onet.pl
Minivan 2.3 D 75KM 55kW
ogrzewanie zaskakująco dobre w warunkach zimowych, wentylacja przeciętna, trochę można nadrobić uchyleniem szyby i szyberdachem jeśli jest
~Nigdy Wiecej Sereny
Minivan 2.0 D 67KM 49kW
w moim egzemplazu, tragedia, niewydajny nawiew, jazda w trakcie deszczu bez otwartego okna jest nie mozliwa, przedna szyba paruje.