Lista ocen Nissan Tiida (34) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jack
Hatchback 1.6 i 110KM 81kW
komfortowy, cichy, rodzinny. Tu nie ma miejsca na sport i dobrze bo czy obecnie wszystko musi być sportowe? To auta ma inny charakter i jak ktoś szuka emocji i sportu to niech nie kupuje rodzinnego kompakta. No chyba że z końcówką RS lub GTI lub TypeR(tylko cena będzie inna). Z przodu kolumna z tyłu belka. Bez fajerwerków ale za to znacznie tańsze serwisowanie i brak efektu ząbkowanie kół z tyłu. Jestem bardzo zadowolony z układu jezdnego.
~Darek
Hatchback 1.6 i 110KM 81kW
Zawieszenie tragiczne-nie chodzi tylko o jego twardość (tłucze a nie amortyzuje) ale o niestabilność toru jazdy,która jest wręcz niebezpiczna (Fordem Fiusion przy szybkości 170km/h czyłem że każde koło ma styczność z nawierzchnią-tutaj przy 70km/h przy jeździe po wyboistej drodze nietrudno stracić panowanie nad samochodem)
~Tiida 1,8
Hatchback 1.8 i 125KM 92kW
Jeśli poprzedni właściciel tego nie zrobił to do wymiany tuleje przedniej belki. Oryginalne są słabe. Najlepiej na japońskie SKR-y 300 zł/kpl, robocizna 500 zł. Zrobić raz a dobrze. Możliwe że trzeba będzie wymienić przy tej okazji tuleje wahaczy, na np. Lemfordery i mieć to za sobą.
~Marcin
Sedan 1.6 i 110KM 81kW
Zawieszenie wielowahaczowe z przodu, belka skrętna z tyłu. Zawieszenie spasowane odpowiednio dla auta - nie za twarde nie za miękkie. Ze względu na ciut podwyższoną bryłę auta wchodzenie ostro w zakręty daje znać "bujnięciem" - ale to nie bolid.
~Marek
Sedan 1.6 i 110KM 81kW
Auto przeciętnie tłumi nierówności przy długich trasach i złych drogach to męczy. Jazda w zakrętach poprawna ale ze względu na wysoko położony środek ciężkości szybko się nie da. DUŻY PLUS za trwałość 150 tys i nic nie robione.
~Dominik
Hatchback Facelifting 1.6 110KM 81kW
Precyzyjny bardzo precyzyjny ale ja robię co roku zbieżność, w Polsce nie ma dróg tylko asfaltowe gruzowiska . I też wyczuwalne dwa tryby pracy wspomagania w mieście dodatkowe wspomaganie a na trasie tężeję to cieszy.
~Maciek
Hatchback 1.5 TD 105KM 77kW
Rozumiem, że auto jest wysokie i się kołysze zarówno na zakrętach jak i przy bocznym wietrze, ale podstawową wadą jest ściąganie w lewo! nie zbyt silne, ale samochód spędził w serwisie wiele dni i nikt nie potrafi tego poprawić!
~mamoń
Hatchback 1.6 i 110KM 81kW
autko jest wąskie, a zawieszenie prymitywne, w rezultacie dziury i inne nierówności dają się we znaki. leżących policjantów lepiej brac wolniutko inaczej będzie głośny stuk. wcześniej miałem z tyłu wielowahacz i nie znałem tych emocji
~Dorota
Sedan 1.8 i 125KM 92kW
Za mało przejechałam by się szerzej wypowiedziec w tym temacie. Póki co jeźdzę głównie po miejskich dziurach i nie narzekam. ABS działa OK, na zakrętach nie rzuca mi autem, mniejsze dziury łykam niezauważalnie.
~MK
Hatchback 1.8 i 125KM 92kW
Jak dla mnie źle. Ale zależy co się lubi. Obiektywnie - na pewno jest wygodny. Dobrze wybiera nierówności. Niestety bardzo źle znosi dynamiczniejsze zakręty (strasznie buja), przy wyprzedzaniu należy pamiętać o przechyłach bocznych.