Ocena kierowcy - Nissan X-Trail I

jeju , 12 lat temu
Rok produkcji 2003
Nissan X-Trail I 2.0 140KM 103kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Faktycznie przeniesienie napędu super -układ jezdny super tylko po co jak on nie wjedzie w teren - i nie z tym silnikiem bo go zarżniemy lub narobimy sobie innego kłopotu -TO NIE JEST AUTO TERENOWE !
Silnik : Uwaga na kompresję -na pierścienie - uszczelniacze -sprawdzić-! silnik jest ok ale za słaby do tego auta i często ulega zatarciu - wrażliwy na zły olej i jego braki !
Inne : Uwaga na Katalizator - sprawdzić przed zakupem w uzywanych autach ! Częste awarie - zapychanie powoduje spadek mocy zwieksza się zuzycie paliwa-.
Auto miało świetne opinie - kupiłem benzynę z przebiegem 105 tys - salon Polska- a jednak nie ustrzegłem się remontu silnika ! koszty napraw po zakupie sięgnęły już 6 tys - dojdzie do 8 tys. zakup więc okazał się nie trafiony choć auto z zewnątrz , wewnątrz i nawet układ jezdny są w stanie bardzo dobrym auto wyglądało jak by miało 3 lata ! więc chyba mnie ktoś oszukał .... po roku jeździ się ok ale serce auta jest co wymiany.Remont nie pomógł.
Od razu uwaga dla kupujących - warto wydać 450 zł w ASO na sprawdzenie auta! - 5 dni po zakupie auta i zapewnieniu sprzedawcy , że jest pięknie zatarł się silnik! nastąpiła awaria układu paliwowego i olejowego ! Już po naprawie - Kulturę pracy silnika oceniam na bardzo duży plus!Jest również bardzo elastyczny - może z inną skrzynią byłby bardziej wydajny i dynamiczniejszy. Doadm info może się komus przyda- Ktoś już porównywał silnik diesla Nissana do silnika diesla 2l DCI Opla Vivaro na korzyść Vivaro --ja za to porównam diesla 2,5 Trafica- 140KM - bardzo dobry silnik ! szkoda że nie ma go własnie Xtrail - bardzo dynamiczny silnik - jeżdziłem nim do 170 tys km - super! Uwaga dla kupujących - proszę zalogowac się i wejśc na forum nissana tam zobaczycie co dolega nissankom- już wiem więcej - przejechałem 12 tys - silnik dalej nie domaga- bierze olej więc zmieniam zdanie i daję ocenę jak widać - dwa to jest za słaby silnik do tego auta ! ktoś dobrze napisał to jest auto dla "emeryta" w wieku 80 lat!
To automat CVT - nie jeździłem długo żadnym automatem więc opinia nie będzie wiarygodna- ale skrzynia jest ok- bardzo cicha, nic nie szarpie ale trzeba się przyzwyczaić do operowania gazem - tym bardziej że gaz( pedał gazu) jest bardzo czuły na nacisk- czasami trzeba cofnąć nogę aby nie wchodzić nie potrzebnie na wyższe obroty i bieg pięknie wchodzi- brakuje jeszcze jednego przełożenia- wtedy auto by było dynamiczniejsze i mniej by paliło - to moja opinia - warto również przed zakupem sprawdzić skrzynię w specjalistycznym warsztacie ( nic nie zapłaciłem za sprawdzenie ) - wydaje mi się jednak że manualana skrzynia bardziej pasuje do tego auta-szczególnie jak ktoś chce troszkę poszaleć- choć tez czytam rózne opinie- już jestem pewien że tu automat to porażka ! dla mnie źle dobrana skrzynia do silnika !
Jak na razie jest super! Układ kierowniczy może jest trochę za "luźny" jest bardzo czuły- jak dla kobiety nie obrażając oczywiście nikogo... Oceniam po jeździe w zimie-dłużej pojeżdżę to dopiszę uwagi. już wiem po 12 tys. km. - tutaj jestem zaskoczony na plus i zwiększam ocenę - naprawdę jest super - trzyma na zakrętach,prowadzi się super ogólnie jest de best !
Ok - nie mam zastrzeżeń - uwaga tylko do lusterek bocznych mogłyby być lepsze.
ok - nie mam większych zastrzeżeń - może niewygodna obsługa klimatronic ale za to mam na górze odtwarzacz kasetowy -więc odsłuchuje moją kolekcję ( ponad 500 kaset ) więc tu mam wygodę
Mam klimatronic-ogólnie jest super ..ale mam problem z odparowaniem wilgoci z szyb tylnego rzędu - mam wersję LUXURY - nowa kosztowała 145 tys więc nie byłbym zadowolony jak bym tyle zapłacił..ale na szczęście nie zapłaciłem tyle więc się nie czepiam - ale dałem tróję za to niedomaganie.
Bardzo wygodne auto- dużo miejsca z przodu i nawet z tyłu - choć mógłoby być więcej miejsca na tylnej kanapie- czyli trzy porządne miejsca jesli mówimy że auto jest 5 osobowe- szkoda,że kanapa tylna nie jest przesuwana do przodu ..ale przynajmniej jest regulowane oparcie i kładzione na płasko.Dużo miejsca nad głowami.Auto dla rodziny 4 osobowej ok -Bagażnik ok -szkoda,że nie ma wykładziny - bo rysuje się powierzchnia z tworzywa.
Nie dam doskonale bo mam za sobą tylko kilka aut a nie np 100 --ale tutaj faktycznie nie jest źle - dla mnie wystarczająco ale dodam, że to benzyna - silnika nie słyszymy- jest super ! a chałasy z zewnatrz dopuszczalnie .Zawieszenie super. potwierdzam tą opinię po przejechaniu 12 tys km.
Trochę kiepsko - jak dla mnie za dużo pali -silnik jest super- widać ,że konstrukcja jest japońska - ale dlaczego tak pali- tzn wytłumaczeniem jest automatyczna skrzynia biegów.To że auto dużo waży nie jest argumentem bo jeździłem tak ciężkimi autami( busami )gdzie areodynamika pozostawiała wiele do życzenia a paliły nie więcej jak 10 litrów. Tutaj ponad 12 litrów. Teraz moge dodać - zmieściłem się w 10,5 litra - i wiem że mozna się zmieścic poniżej 10 ale trzeba jeździć po prostu spokojnie ,normalnie i poddać się frajdzie z jazdy nie cisnąc gazu i będzie równiez super - otwieramy szyberdach i mamy prawie kabrio- :) - niestety tu obniżam ocenę po roku - dla mnie bardzo źle !
Ciężko ocenić -zapłaciłem za auto brutto( na fakturę VAT pełną ) około 33 tys więc nie są to wielkie pieniądze biorąc pod uawgę, że auto by się nie zepsuło i dałbym doskonale, a tak daję jedynkę. Rada- jak kupować to sprawdzić w ASO historię - i ew. dostać wgląd w faktury napraw-jak nie ma nie kupować- tylko w ASO mają możliwość jej wydrukowania i przedstawienia - inne warsztaty też ale niestety nie chcą wydać...no własnie może ktoś wie jak zmusic warsztat do wydania historii auta ( użytkowanego przez poprzedniego właściciela )?
patrz niżej - ale jeszcze odniosę sie co do tych plastików o których wczesniej wszyscy piszą - że są kiepskie piszczą itp- to tak u mnie nic nie piszczy spasowane jest wszystko idealnie - natomiast faktycznie miałem KIA JOCE taki VAN 7 osobowy i tam wszytko było miękkie miłe w dotyku i auto kosztowało nowe 59 tys brutto !-- więc można - można się postarać - zresztą jesli chodzi o ergonomie to mało które auto ma taką w dniu dzisiejszym jak miało wspomniane Kia Joice. po roku jest dobrze podwyższam ocenę. Nic nie skrzypi nic się ni zepsuło z drobiazgów.:)
Jak dla mnie to fatalnie - auto ma przejechane udokumntowane 106 tys a tu awaria układu paliwowego,olejowego ,klimatyzacji- remont silnika-zapala sie cały czas kontrolka CHEK ENGINE (silnika- żółta lampka) nawet aso nie wie co się dzieje -wszyscy gdybają .... Juz wiem wydmuchało mi katalizator !!! więc moje kłopoty zaczęły się od kata - spadek mocy to było to ! Remont nie pomógł - jest fatalnie - po roku opinia pozostaje taka sama -

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 140KM 103kW [l/100km]

12,0