Ocena kierowcy - Nissan X-Trail II

Mirek, 14 lat temu
Silnik 2.0 dCi 173KM 127kW
Rok produkcji 2008
Nissan X-Trail II 2.0 dCi 173KM 127kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Parkowanie w trudnych warunkach,jazda po zaśnieżonych drogach lub po plachach budowy nie stwarza mu żadnego problemu.Wyprzedzanie jak na tą masę samochodu jest też przyjemnością jedynie to spalanie mogłobyc ciut niższe.
Bardzo jestem zadowolony z samochodu,dostarcza wiele przyjemności ,jazda w terenie jeśli nie są zbyt głebokie zaspy lub błoto (poniżej 30cm) sprawia dużą przyjemnośc i niestanowi problemu.Funkcja zatrzymywania samochodu na podjeżdzie powyżej 10% nachylenia przydatna na podjazdach oraz w parkingach nadziemnych,zjazd testowałem też tylko 2 razy i sprawdza się.Stabilny w trudnych warunkach atmosferycznych,wygodna pozycja za kierownicą ,duży bagaznik.
Ogólnie jestem zadowolony.Silnik 173kM mógłby zawsze byc trochę mocniejszy ,nie odczuwa się tych koników przy ruszaniu ,ale przy wyprzedzaniu na 3-5 biegu czuje się ta moc.Silnik cichy ,jedynie przy temp.poniżej -16 odpala za 3 -4razem,ale dał rade przy -23st.
biegi wchodzą lekko i bez zgrzytów,na 6 biegu można jechac od 50km/h
Bardzo dobry ,potężna różnica przy jeździe na śliskiej nawierzchni z załączonym napędem.Testowałem samochód w górach na zaśnieżonych parkingach.Jeśli śniegu jest 30cm to daje sobie radę ,powyżej zawiśnie i jednynie ratuje nas łopata lub założone łańcuchy.Jest to utereniowiony samochód a nie terenowy jeep.
Widoczność do przodu bardzo dobra ,do tyłu ograniczaja szerokie słupki.Ogolnie dobra,wysoka pozycja za kierownicą robi swoje.
Belka w bagazniku bez sensu,szuflada bardzo dobra ,drugi pojemnik przeznaczyłem na łańcuchy,kamizelki ,pompkę i pokrowiec na szyby zima +duża miotełka ze skrobaczką(akurat stworzony dla tych rzeczy).Podłogę bagaznika oraz szuflady wyścielic wykładziną z podbiciem gumowym od spodu ,wygląda estetycznie i nic nie lata.
Grzeje dosyć szybko jesłi przełączymy na szybe lub inna pozycje poza auto.Chłodzi prawidłowo tylko ciężko mu utrzymać właściwą temp.Brak podgrzewania przedniej szyby oraz szybkiego nadmuchu na szybę włączanego jednym przyciskiem.
Bgażnik praktyczny i duży ,dostęp do koła zapasowego trudny,trzeba rozmontować część bagaznika z szufladami dlatego wolę wozić pompkę aby dojechać w razie konieczności do wulkanizatora.Belka rolety tak jak wcześnie opisałem powinna mieć dwa ustawienia.
Jest cicho jak silnik sie rozgrzeje.Swobodnie można rozmawiać przy 140km/h
Latem na napędzie na 2 koła 7.8-8.5l/100,Zimą przy włączonym napędzie 8-8.5.Jeżdżę 40% miasto 60% trasy.na trasie przy prędkości 110 zejdzie do 8-8.2l.Uwazam za wynik dobry chociaż nie obraziłbym się na 7.5l.Jazd z wieksza prędkościa powoduje spalania o 1l co 20km.
Sprowadziłem samochód 5 miesięczny z Niemiec z przebiegiem 4.300km bezpośrednio od Dilera Nissana (klient splajtował) za 85tyś.zł z wszystkimi opłatami silnik 2.0 173km wart swojej ceny,w salonie 135tyś przecholowana cena przynajmniej o 35tyś.zł
Na razie brak usterek,skrzypienie w kole kierownicy usuniete brak wystarczającej ilości smaru.Sprzęgło śmierdzi jak na zblokowanym napędzie wyjeżdżamy z zaspy i samochód trzymamy na półsprzegle zbyt długo ,należy jak najszybciej puścić.Zmieniłem styl wyjeżdżania z zasp i problem znikł.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 173KM 127kW [l/100km]