Ocena kierowcy - Nissan X-Trail III Terenowy Facelifting

Strazak, 5 lat temu
Silnik 2.0 dCi 177KM 130kW
Rok produkcji 2017
Nissan X-Trail III Terenowy Facelifting 2.0 dCi 177KM 130kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Jest to mój drugi XTRAIL. Wcześniej był z 2009 2.0dci 150km 4x4. Poprzedni był dla mnie na tyle dobry że decyzja o kolejnym była automatyczna. Oczywiście zrobiłem rozeznanie i pomimo wad decyzja na zakup następnego nawet mnie nie zaskoczyła. Opinie wystawie porownojac do porzrzednika. Zawieszenie jest lepsze. System Cruise chassis jest odczuwalne. Przy większych prędkościach samochód wyraźnie sztywnieje przez co prowadzi się pewniej. Poprzednik był jak ponton. W terenie (nieutwardzone drogi leśne i polne) sprawuje się doskonale. Na nasze ulubione wycieczki nad rzekę jest idealny. Wnętrze auta bardzo komfortowe cichsze od poprzednika. Mam świadomość że samochód z 2009 a 2017 to przepaść ale tak będę porównywał. Na plus regulacja tylnej kanapy. Na codzień kanapa jest przesunięta do tyłu dzięki czemu dzieciaki mają więcej miejsca. Jak będzie trzeba to się przesunie i też będzie ok. Tutaj niestety przyznam że w poprzednim modelu bagaznik był lepszy. Większy i bardziej funkcjonalny. W nowym modelu nie ma szuflad i to jest wielki minus szkoda.jest drugie dno ale przy załadowanym bagażniku nie da się dostać do szpargalow tam schowanych. Bryła samochodu się zmieniła więc bagaznik jest mniejszy ale nadal pomiesci wakacje bagaże rodziny 2+2. Następnym minusem jest rozwiązanie z progami, które nie są schowane pod drzwiami. W poprzednim modelu tak było i wydaje mi się że w SUV-ach to powinien być standard. Silnik jest ok i to z jego powodu decyzja o zakupie ponownie X-traila. Nowy jest mocniejszy i wyraźnie to czuć. O bajerach nie będę się rozpisywał bo nie o to w tych opiniach chodzi. Brakuje fabrycznej zmieniarki w poprzednim modelu była na 6cd i brakuje schowka na desce na podszybiu. Tak jak pisałem prowadzi się bardzo dobrze dzięki usztywnia emu zawieszeniu i przy miejskich prędkościach jest naprawdę komfortowy. Światła są naprawdę dobre i ciekawie adaptują się do tego co się dzieje na drodze. Poprzedni model miałem 5lat zobaczymy, jalestem zadowolony i pomimo pewnych różnic jest to nadal fajny samochód. Kiedyś zasmakowałem SUV-a i uważam że poczucie bezpieczeństwa w samochodach tego typu jest naprawdę wysokie. Dla nas jest to typowy stereotypowy wielki samochód do wożenia dzieci i ładnego prezentowania się. Taki ma być SUV i taki jest.
Cichy, wystarczająco mocny przy normalnych wymaganiach..
Bardzo wygodny manual. W poprzedniej wersji pierwsze dwa biegi były trochę za krutkie teraz jest ok.
Dla mnie idealnie. Przy miejskiej prędkości miękki komfortowy a na autostradzie twardszy pewniejszy. Super
Mam pomarańczowego... Robi wrazenie
Bardzo dobra. Ogromne lustra i pozycja wysoko jest dobrze
Jak w typowym SUV-ie Doskonale. Wszędzie wiedzie Wycieczki nad rzekę nie są problemem. Elegancko prezentuje się pod teatrem
Nagrzewa się bardzo szybko na duży plus. Poprzednik potrzebował sporo czasu aby wygrzać pojazd w zimie. Klima działa prawidłowo i cicho.
Rewelacja
Jest to spory samochód z wielkimi lustrami. Jest naprawdę dobrze. Poprzednik był glosniejszy Lepiej wyciszony silnik i aerodynamika nadwozia są odczuwalne a plus.
Jak typowy SUV. Nie będzie palił 4.5 bo jest wielki. Opony drogie bo duże. Wszystko drogie bo auto Japońskie ale poprzedni model się nigdy nie zepsuł więc jakość Japończyka do Niemca jest nieporównywalna.
Idealnie
Nic się nie dzieje. Auto jest nowe.
Nowy samochod

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 177KM 130kW [l/100km]