Ocena kierowcy - Opel Antara SUV Facelifting

Sławek, 8 lat temu
Silnik 2.2 CDTI ECOTEC 184KM 135kW
Rok produkcji 2014
Opel Antara SUV Facelifting 2.2 CDTI ECOTEC 184KM 135kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pięknie wygląda z zewnątzrz
Silnik : głośna praca wraz z automatyczną skrzynią biegów, duże spalanie paliwa
Inne : nawigacja = bubel,
Inne : żle zaprojektowana konsolaśrodkowa,
Mój pierwszy diesel i automat, więc porównanie (nowa Antara kontra 15-letnia Leganza) pod względem komfortu i ekonomii wypada bardzo słabo. Nie jest to auto do jazdy miejskiej (zbyt duży) ani na dłuższe wyjazdy (zbyt głośny).
Dynamika jazdy dość dobra, lecz pracuje zbyt głośno
Głośna praca automatu w połączeniu z głośną pracą silnika = negatyw. Plusem - płynnie przechodzi na następny wyższy/niższy bieg
Dobrze trzyma się drogi, zawieszenie zbyt sztywne
Przyciemniane, tylne szyby nie są atutem. Brak świateł do jazdy dziennej, chociaż taka opcja została zakupiona (T3X). Jazda dzienna = ksenony.
Konsola środkowa bezmyślnie zaprojektowana (nawigacja,radio zainstalowana zbyt nisko, przyciski np. podgrzewania foteli wielokrotnie włączyłem przypadkowo, środkowy podłokietnik niepraktyczny, również na drzwiach nie jest możliwe wsparcie dla łokcia
Najlepiej oceniany element
Silnik pracuje głośno na wolnych obrotach, nie mówiąc o jeździe przy prędkości powyżej 100km - zwykła rozmowa lub korzystanie z radia są utrudnione - to nie limuzyna. Po przejechaniu 160 km "gierkówką" odczuwam znaczne zmęczenie spowodowane hałasem. Może młodzież lubi hałas...
Średnie zużycie 9.8l oleju napędowego na 100km, coroczne przeglądy za około 700 zł(zrezygnowałem) + wymiana oleju (199 zł) i utrata wartości pojazdu. W moim przypadku po roku koszt wynosi ponad 8 zł/km
zbyt drogi do oferowanym możliwości
Od razu zgłaszano wadę alarmu - to był prawdziwy koszmar pilnowanie samochodu, który budził sąsiadów. Czujnik odłączono (zamiast wymiany) i problem rozwiązany. Cieszę się, że nie zdemontowano mi silnika i skrzyni biegów, gdy krytykowałem głośność ich pracy.
Nie wystąpiły, w końcu przebieg poniżej 4.000 km. Fatalna nawigacja za 4.000 zł - brak języka polskiego, stare mapy (brak nowych dróg, brak dróg z atlasu sprzed 10 lat). Jeśli już to obciach i konieczność stosowania nawigacji przyklejanej do szyby

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CDTI ECOTEC 184KM 135kW [l/100km]

9,4