Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

eXemess, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Opel Astra F Hatchback 1.4 i 16V 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : straszna korozja nadkoli i drzwi po dwoch latach niegarażowania
Samochód tani i dobry, tak jak i części do niego. Asterka mimo 1,4 l ma ponad 90KM i naprawde dobre przyspieszenie. Jest w miarę szeroka i dobrze trzyma się drogi. Wady: blacha- bardzo słaba i po 10-latach użytkowania obowiązkowe poprawki. dmuchawa- głośna i wolno się nagrzewa. Po 10-latach pierwszy raz się konkretnie popsuł...ale jeździł pijąc dużo płynów chłodniczych. Wymieniałam uszczelkę pod głowicą i zawory.
Chodzi co raz ciężej, problem z wrzucaniem biegu wstecznego(głośny zgrzyt)do momentu podciągnięcia sprzęgła wyżej
Po przejechaniu kilkudziesięciu kilomoetrów zimą dopiero czuć ciepły nawiew. Ze środka wieje zimne powietrze. Mimo ragularnej wymiany filtra kabinowego bardzo czesto parują szyby.
samochód 5-osobowy. Mimo wielkości większe 4 osoby(z kierowcą) czują się komfortowo.Jeżeli z tyłu mają siedziedzieć trzy osoby zgodnie z przeznaczeniem będzie ciasno ale do wytrzymania.
Dałam z opla z 1998 roku z przebiegiem 180tys.km 7 000,00. Mam el.szyby, centralny zamek, ABS, wspomaganie,auto alaram. I myślę, że jak za taką cenę auto naprawde warto kupić zwłaszcza, że teraz wartość jeszcze spadła.
Opel Astra F Hatchback