Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW 1992-1997 (39) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krokiew
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Silnik pracuje dobrze, przy 20k zrobiłem remont silnika, bo wcześniej chodził jak diesel.Rzekomo oryginalny przebieg silnika, ale mi sie nie chce w to wierzyć.Studiując internet przeczytałem wiele pozytywnych opinij na temat instalacji LPG do tego silnika. Min ze jest to silnik stworzony do LPG 1,4 Si(82km)V8. Sam tez jestem tego zdania ze silnik jest stworzony do LPG.Jeżdżę już ponad 2 lata na gazie i nic się szczególnego nie dzieje.Jak się...
~Krokiew
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Silnik idealny do instalacji LPG auto pali mi około 10l w cyklu mieszanym.maksymalna prędkość jaka uzyskałem Na LPG to 170km/h Ile pali na benzynie i jakie osiągi uzyskuje to nie wiem bo nigdy nie sprawdzałem, bo na benzynie to odpalam i czasami mi jest potrzebna żeby dojechać do CPN-u. Jedna podstawowa zasada to dbac o kable, świece i filtry i obędzie się bez niespodzianek.
~martkm1@wp.pl MARCIN
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Po 136 tys. skrzynia twardawo chodzi troche za sztywno. Silnik 1.4 8v 82KM troche mało zwłaszcza z 4 osobami. Cicho pracuje dopiero po ok 160km/h słychac go mocno no ale to prawie max mozliwosci (178km/h) katalogowo 175km/h Elastycznosc uważaj bracie przy wyprzezaniu tirów bo mozna ... To nie jest samochod sportowy :-)
~SUNSEEKER
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Wyraźnie przyspiesza dopiero powyżej 4000rpm.Trzeba redukować przy wyprzedzaniu.Kultura pracy na poziomie. Do 160km/h rozpędza się płynnie( to najlepsza prędkość na trase dla tego samochodu powyżej 165 robi sie mniej stabilny i pewny w prowadzeniu), max 183 z górki.
~konio
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Silnik ok 82 km dobrze daje rade z asterką.Fajnie sie wkręca na obroty w miare elastyczny,należy do starych dobrych silników Opla bez zbędnej elektroniki a zarazem cechującej długowieczność.
~Swill
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
jeśli jeżdzi sie do trzech to elastyczność jest słaba ale każdy chyba wie, że 16v kręci sie powyżej 3-3.5 tys obrotów ale ten muł na początku przerzuca się później na niskie spalanie.
~FilipDre
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Jak na tak mały silnik 1.4 (82KM), to na 3 i 4-tym biegu jest przyzwoicie, na piatym biegu jest dobrze tylko wtedy jezeli nie jest za bardzo obciążona. Dobre osiagi zaczynaja sie tak od 3,5 tys obr/min.
~domingoz
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
oprocz problemow z obrotami na biegu jalowym nie narzekam, demonem predkosci przy tym silniku nie jest, ale w miescie wystarcza, gorzej w trasie, gdy trzeba wyprzedzac
~Damian43215
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Uważam ze silnik w astrze jest elestyczny choc moca nie powala do ruchu miejskiego jest w sam raz. Chodz silnik ma juz 220tys Km przebiegu nie zawodzi.
~jkl_23@o2.pl
Hatchback 1.4 Si 82KM 60kW
Pomimo wielkiego przebiegu silnik pracuje super, nie ma wycieków, oleju nie bierze. Chodzi równo na benzynie jak i na gazie. Jeden z lepszych silników.
Opel Astra F Hatchback