Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

kontek89k@poczta.onet.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1996
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Wysoka kultura pracy, dynamiczny, trwały i oszczędny- to cechy silnika Opla, którym jeżdżę i z którego jestem bardzo zadowolony.
Karoseria : Niestety to najsłabszy punkt Opli Astra.
Przeniesienie napędu : Skomentuj tę usterkę...
Układ elektryczny : Skomentuj tę usterkę...
Bardzo dobry samochód dla osób podróżujących w tzw. trybie mieszanym: trasa-miasto. Oszczędny, mało awaryjny (oczywiście jak się o niego dba i nie katuje) :) Niestety troszkę nudny we wnętrzu. Bez jakichkolwiek zbędnych gadżetów i drobiazgów. Prosta, solidna niemiecka konstrukcja.
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Silnik pracuje równiutko zarówno na benzynie, jak i na LPG. Mimo prawie 200.000 km na liczniku nigdy nie zawiódł. Silniczek bardzo dynamiczny (1.6 16v) i jednocześnie bardzo oszczędny.
Skrzynia biegów to już gorsza sprawa, choć nie jest tragicznie. Biegi wchodzą dosyć ciasno (zwłaszcza II-bieg podczas redukcji z wyższego biegu). Sprzęgło troszkę toporne, ale to zapewne przyczyna zużycia (odkąd posiadam samochód sprzęgło nie było wymieniane). Przełożenie biegów dobrze dobrane, samochód ma odpowiednie przyspieszenie i dynamikę.
Żadnych zastrzeżeń. Bardzo dobrze radzi sobie na naszych polskich drogach. Na zakrętach mimo niewielkiej masy samochód jedzie "jak po szynach".
Nie mam zastrzeżeń. wszystko bardzo dobrze widać. Widoczność do tyłu również bez zastrzeżeń.
Ergonomia na dobrym poziomie. wszystko umieszczone na swoim miejscu w zasięgu ręki. (jedyny minusik to chyba włączniki świateł przeciwmgłowych, które są zasłonięte przez koło kierownicy). Reszta Jak najbardziej OK.
Z wentylacją i ogrzewaniem troszkę gorzej. Trzeba sporo poczekać, aż wszystko się nagrzeje (odrobinę za długo trzeba czekać). Problemów z wentylacją nie miałem, choć przyznam, że przy prędkościach od 140km/h wzwyż mimo braku włączonego nawiewu to w samochodzie nieźle "dmucha" :P
Samochód jest wygodny i przyznam, że podczas długich podróży wcale nie męczy. Gorzej troszeczkę z tyłu, ale to normalne w samochodach segmentu C. całokształt wypada na plus.
Z wyciszeniem nie jest dobrze. Silnik jest kiepsko wyciszony przez co jadąc z prędkościami powyżej 110km/h lub powyżej 3000 rpm możemy odczuć niezbyt miły dla ucha hałas we wnętrzu kabiny.
Zużycie paliwa na bardzo dobrym poziomie. Z tą opinia zgodzi się ze mną chyba każdy posiadacz opla astry.
Jakość wykonania Opli Astra F jest na dobrym, zadowalającym poziomie. ceny tych aut sa również niezbyt wygórowane, a częsci do niech wcale nie przyprawiają o zawrót głowy. wszystko ogólnodostępne i stosunkowo tanie.
Nie miałem żadnej usterki jeśli chodzi o drobiazgi.
Poważnych usterek również nie miałem. Lecz powoli szykuje się do wymiany sprzęgła, gdyż zaczyna sprawiać troszkę problemów. Ogólnie bezproblemowo.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

8,6