Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Lolas, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1995
Opel Astra F Hatchback 1.6 i 16V 100KM 74kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Wysoki komfort prowadzenia, jak na wieloletnie auto.
Jak na auto za taką kaskę to bardzo polecam.
1.6 16V 100km bardzo ładnie się zbiera. Minus tylko jeden - bardzo długo chodzi na ssaniu i to w lato, ciekawe co będzie zimą... Pracuje bardzo cicho podczas postoju np. na światłach czasem nie słyszę, że silnik jest włączony.
Czwóreczka tylko za to, że jak to Opel ma problemy z wybierakiem i czasem nie chcą biegi wchodzić, ale nie jest to drogi wydatek. Wystarczy kupić wybierak za mnie niż 100zł i na długi czas spokój.
Tu za dużo nie mogę powiedzieć ponieważ mam sportowe zawieszenie. Na sportowym zwieszeniu prowadzi się pięknie, samochód twardy, ale da się jeździć w PL.
Widoczność bardzo dobra, bez najmniejszych zastrzeżeń. Jestem dość wysoki i np. w Corsie znajomego nie mogłem nijak ustawić fotela by mi nie zasłaniały słupki lub lusterko, w Astrze tego problemu nie mam.
Fotele bardzo wygodne, minusem są przełączniki/pokrętła dosyć daleko usytuowane od kierownicy oraz kontrolki które kierownica zasłania.
Ogrzewanie - bardzo szybko się nagrzewa nie ma z tym najmniejszych problemów. Co do wentylacji - kiepska i na szybę i na kierowce/pasażera.
Bagażnik duży, nie wiem jak z tylu, ale z przodu bardzo dużo miejsca. Po złożeniu foteli nawet w hatbacku 3D można przewieźć naprawdę spore przedmioty.
Do 130km/h jest ok, a więcej narazie nie miałem okazji jechać. Czasem jakiś plastik stuka, ale auto ma już swój wiek więc mi to nie przeszkadza.
Tu minus, ale raczej z winy drogiego paliwa, a nie samej Astry. Jak się jeździ ekonomicznie to jest ok. jak się depnie to pali jak smok.
Za taką cenę polecam. Auto o wiele lepsze niż np. Golf 3

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 100KM 74kW [l/100km]