Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 (191) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 240 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~blackwyrek@gmail.com
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Tu też nie ma rewelacji, a dokładniej czasami jak chcę włączyć wsteczny to na pierwszej próbie się nie kończy. Kobiety nie powinny jeździć tym autem bo założę się, że w zimie po odpaleniu samochodu moja mama nie miała by siły włączyć jedynki bo tak ciężko chodzi, jak się zrobi najpierw z 10 kilometrów albo chociaż postoi z 20 minut z włączonym silnikiem to może się rozgrzeje i będzie łatwiej. Dwójka też źle wchodzi. A jak się kiedyś napiłem i...
~owca
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Automatyczna skrzynia biegów japońskiej produkcji spisuję się bardzo dobrze. W przeszłości miała drobne problemy z elektroniką (trzeba było przeczyścić styki w lewarku). Nigdy nie był w niej wymieniany olej. Tryb zimowy, sprawia, że Astra rusza z trzeciego biegu. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie. Tryb sportowy, natomiast, podwyższa obroty, ale też znacznie zwiększa spalanie. Ostatnio występuje lekkie szarpanie przy zmianie biegów przy...
~StuDniA
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Dość daleko trzeba machnąć żeby zmienić bieg na kolejny, na początku przygody z Astrą zdarzało mi się wrzucić z dwójki jedynkę zamiast trójki. Raz niestety pękło mi łączenie drążka zm. biegów bo było z plastiku (koszt używanego z wysyłką 50 pln) , na szczęście na trójcę więc jakoś do przodu dojechałem kilka km. + za grzybek do biegu wstecznego, lubię to w manualu :)
~MaGus
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
czasem cos shaczy, zwłaszcza po dlugiej trasie. nie wiem czy to wina tego konkretnego egzemplarza czy ten typ tak ma ale :) ogolnie nic meczacego. dodam ze konczy sie delikatnie sprzegielko ale na zimnym samochodzie nic nie haczy wiec zakladam ze to nie jego wina
~pawell284@o2.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
JAK JESTES ROLNIKIEM I MASZ CIAPKA ALBO C-360,TO SKRZYNIA WPROST DLA CIEBIE,HARCZY ZGRZYTA.JAK WJECHALEM RAZ NA STACJE I CHCIALEM ODJECHAC SPOD DYSRTYBUTORA TO ZABRAKLO MI BIEGU NAPRAWA NA SZCZESCIE BYLA TANIA I PROSTA.OGOLNIE LUBI ZABRAKNAC 2 ALBO WSTECZNEGO.
~Jakub O.
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Wspomniany przy silniku wysoka różnica w przełożeniu między 3 a 4 biegiem różnica ok 1000obr/min bardzo źle sie po mieście jeździ. Na trasie 4 i 5 bieg jak znalazł na 4 da się wyprzedzać 5 jest elastyczna ale przy moim silniku jednak pod górkę należy zredukować bieg.
~jacek_wroclaw@tlen.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Start z zimnego silnika. Często I bieg bardzo opornie wchodzi, a wsteczny to już prawdziwa udręka, zdarzaja sie takze problemy z dwójka. Poza tym bardzo krótkie przełożenia co bardzo mi sie podoba. Przy gwałtownym starcie zmiana biegu trwa naprawde bardzo szybko.
~Mihaoo@wp.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Przełożenia sprzyjają zrelaksowanej jeździe i pozwalają swobodnie się rozpędzać na zimnym silniku. Przełożenia dłuższe niż średnia w tej klasie. Przy 3000 obr na min na biegach osiagamy kolejno w przybliżeniu 30, 50, 70, 90 km/h oraz ponad 110 km/h na piątce. Precyzja przeciętna.
~Kakamilus
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Zaskakują świetne przełożenia. Przy 90km/h na 5 biegu jest to ok. 2.3 tysiąca obrotów to bardzo dobry wynik porównując np ze Sceniciem 2.0 z 6 biegowa skrzynią. Przy 50 na godzinie na 4 biegu ma poniżej 1.5 tysiąca obrotów. Tutaj jest naprawdę dobrze.
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
6,4
9,8
~mateush89
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Skrzynia poprawnie chodziła chociaż do precyzji jej troche brakowało, w zimie drążkiem machało sie jak łyżeczką w wiaderku budyniu, po długotrwałej jeździe po mieście uszczelka pomiedzy blokiem a skrzynią sie rozszczelniła i ubywał olej
Opel Astra F Hatchback