Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 (178) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 253 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~senk1@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
wszystko ok, gadki ludzi że im szyby parują to tylko dlatego że filtry nie powymieniane i nie sprawdzone, tunele na podszybiu pewnie popękane że woda zalewa filtr i wtedy są i okna zaparowane, ja niemam z tym żadnego problemu bo potrafie o to zadbać, koszt takiej operacji? 2 piwka i chwila wonego czasu by obejrzeć swój samochód. Jak pada proponuję też uchylić okno żeby nie parowały szybki a do tego dokupić owiewki na szyby żeby deszcz do...
~zibi
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
tutaj zalezy jak wieje i czy grzeje a moze pada. w zime zimno, w lato goraco... nagrzac jest ciezko ale dygotac nie dygotalem nigdy. wychlodzic auto w lato to nieosiagalne przedwsiewziecie. zimniej niz na zewnatrz napewno nie bedzie a czesto trzeba dodac te 5 stopni. ahhh i te parujace szyby... po krotce poradzilem sobie wymiana filtra wewnatrzkabinowego, uszczelnieniem rynienki i wymiana uszczelki prze owej rynience.. aha.. i jesli mam w...
~blackwyrek@gmail.com
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Tu jest lipa, wszyscy się ze mnie śmieją, że ja ciągle muszę jeździć z włączonym nawiewem bo jak wyłączę to od razu szyby parują (oczywiście w zimie). Ale to można usprawiedliwić bo ponoć jak się wymienia szyby to raczej szczeliny są większe i powietrze się treściwiej dostaje, a ja mam wszystkie z innej parafii. No a poza tym to jak włączę to zależy jak załapie czasami leci zimne czasami ciepłe powietrze ustawienia nie mają znaczenia. W lato z...
~Rafał
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Samochód nagrzewa się szybko w zimie. Co sprzyja szybkiemu odmrożeniu szyb. Dużo opsji nawiewu. M.in. opcja grzania w nogi. Zmarzniete palce u nóg? To nie problem, kilka minus po uruchomieniu silnika czujemy przyjemne ciepełko w nóżki. Jedyny minus to to, iż w przypadku zamknięcia nawiewów na desce rozdzielczej i tak czuć powietrze zimne wydostające się przez kratki. Nieszczelność! Podobno "ten typ tak ma".
~StuDniA
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
+ szybko się nagrzewa, 5 min od odpalenia silnika przy - 10 st. C w środku robi się ciepło + dogodne proste ustawienia na środkowym pulpicie - lewy środkowy tunel zawsze podaje powietrze wprost z otoczenia (w zimę powietrze poniżej zera na twarz albo rękę nie oddziałuje dobrze aleeee zawsze można zatkać ten tunel choćby gazetą) - dość mocno grzeje w lato nawet na minimum
~morlok79
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Bez rewelacji ale i bez zastrzeżeń. Poza tym, że ze środkowych (nad radiem) \"dziurek\" leci tylko zimne powietrze... Ale na forach piszą TTTM (ten typ tak ma) więc co zrobić. najbardziej dokuczliwa sprawa w zimie oczywiście. Nie zauważyłem jakiś ogromnych problemów z parowaniem szyb - odpowiednio ustawiony nawiew i było ok. No i trzeba czasami wymyć od środka.
~Paweł Mazur
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
W ziemie nie ma problemów, w lecie w zasadzie też nie ma się co czepiać, choć oczywiście podczas długich podróży czteroprędkościowa wentylacja nie jest w stanie spełnić naszych oczekiwać. Warto zapolować na model wyposażony w klimatyzację. Auto seryjnie wyposażone jest w wewnętrzny obieg powietrza (przydatne na przykład gdy jedziemy za kopcącą ciężarówką).
~Maddox
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Ogrzewanie działa bardzo sprawnie, już po chwili samochód jest nagrzany. Natomiast wentylacja jest kiepska żeby nie powiedzieć koszmarna, zwłaszcza w porze jesiennej i wiosennej, kiedy już nie włącza się ogrzewania a pada deszcz to szyby strasznie parują i nawet na maksymalnym nawiewie nic nie da się wskórać.
~Jakub O.
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Samochód grzeje dobrze ale dmuchawy mimo tego, że są włączone nie dają sobie rady z parą na szybach, szczególnie jak sie wsiądzie mokrym do samochodu. niekomfortowy nadmuch jest słyszalny nawet na pierwszym biegu, mogłaby być 5 stopniowa regulacja obrotów i pierwszy i drugi stopień powinien być ledwie słyszalny.
~michalekr32
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Do ogrzewania i wentylacji nie mam zastrzeżeń, lecz niektórzy narzekają na parujące szyby w aucie. Nonsens, wystarczy wymienić filtr kabinowy i problem parujących szyb znika bezpowrotnie, natomiast jeśli się jeździ cały czas na zamkniętym obiegu powietrza to tak, szybki niestety będą parować.
Opel Astra F Hatchback