Ocena kierowcy - Opel Astra F Hatchback

Majner, 12 lat temu
Silnik 1.6 Si 100KM 74kW
Rok produkcji 1993
Opel Astra F Hatchback 1.6 Si 100KM 74kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Zrywny, silny, mało awaryjny, prosty i tani w utrzymaniu;)
Karoseria : Korozja
Układ elektryczny : Oświetlenie
Układ hamulcowy : Lewe tylne koło nie hamuje
Wszystko opisałem po kolei w pod punkach poniżej. Dodam tylko że kupiłem go z konieczności (brak kasiorki), nie cierpię samochodów z napędem na jedną oś. Gdy już będę miał więcej mamony to zakupie sobie upragnione audi w quattro. Opla Astre F polacam wszystkim niewymagającym kierowcom którym zależy głównie na bardzo niskich kosztach eksploatacji.
Bardzo prosta konstrukcja, bezkolizyjny rozrząd, prosty i tani w naprawach. Dzięki niskiej masie całego pojazdu moc (101KM) powoduje ze rozpędza się do setki w mniej niż 9,5s co jest świetnym wynikiem. Na gaz reaguje agresywnie i zbiera się \'bez problemowo\', w mieście spokojnie do 1,5tys/obr. Na seryjnym wydechu brzmi bardzo rasowo(przynajmniej wg mnie)
Nie mam z nią żadnych problemów. Wiadomo kiedy przychodzi zima i 20stopni mrozu to jest problem z wrzuceniem jedynki wstecznego ale nic mi nie zgrzyta i jak sie juz przejedzie 3-5km to normalnie chodzi.
Beleczka z tyłu z przodu mcpersony czyli w miare prosto. Wg mnie jest troche podsterowny. Zadziwiło mnie to że na polskich drogach zawieszenie pracuje bardzo cicho.
Mam 3drzwiowego hackbacka wiec widze wszystko we wszystkich kierunkach.
Nie podoba mi się umiejscownie klamek do otwierania drzwi bo jak ktoś mi wsiada z tyłu to później ma problem z dosięgnięciem do owej klamki żeby sobie drzwi otworzyć. Poza tym wszystko pod ręką.
Zepsuł mi się nawiew raz i to przed zimą, problem od razu naprawiony wymianą kostki przy wentylatorze. Nie podoba mi się to że ze środkowych nawiewów wieje zimne powietrze. Reszta w porządku.
Jak na ten typ nadwozia jest dobrze. Dwie nie za wysokie osoby z przodu i tyłu to optymalne rozwiązanie. Wszelkie odstępstwa od tej reguły pogarsza komfort.
Autko ma prawie 20lat więc gdzieś puka, coś trzeszczy gdyby nie to to dałbym 5 ze względu na zawieszenie.
Jeżdżę głównie po mieście króciutkie odcinki (3-5km) Kręcę do 2tys, hamuje silnikiem(chociaż przy zwykłym gazie to nic nie daje oprócz oszczędzania hamulców). Zawór w butli gazu mam chyba nieszczelny bo w bagażniku czasami śmierdzi ale narazie nie mam czasu tego zrobic. Trasa: do 90km/h <8 LPG lub 5 PB do 120km/h <10 LPG lub 6,5 PB Miasto: ekonomicznie około 11 LPG lub 8 PB dynamicznie do 13 LPG lub 10PB w zimie wartości w trasie sie nie zmieniają natomiast w mieście dodać trzeba litr do każdej podanej przeze mnie ilości.
Auto kupiłem za 3tys gaz założyłem za 1500, zwrócił mi się po 10tys. Mało jest aut które mało kosztują przy zakupie i mało podczas eksploatacji, a astra jest jednym z nich
Non stop coś siada: oświetlenie wewnątrz kabiny, wiatrak nawiewu, centralny zamek, regulacja siedzenia, odpadające plastiki, hamulec w jednym z tylnych kół. Zawsze się coś znajdzie ale mówią że ople tak mają. Blacha też jak to w oplu bywa jedno nadkole i drzwi ale to pierdoła. Podwozie wygląda jak w 3letniej yarisce moich rodziców.
Jak na ten wiek to nic poważnego przy nim jeszcze nie robiłem (oprócz wymiany świec w zimie). Wymieniłem też przewody wysokiego napięcia ale tylko po dlatego że wymieniałem gaz. Drobiazgi siadają ale nie bałbym się nim jechać nigdzie;)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Si 100KM 74kW [l/100km]

9,8