Lista ocen Opel Astra F Hatchback 1.8 i 90KM 66kW 1991-1994 (39) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~batman.foto@gmail.com
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Spalanie to największa bolączka ASTRY GT 1.8i 1992. Auto jest mocno nieekonomiczne. Duży silnik starej konstrukcji (jednopunktowy wtrysk) sprawia, iż auto pali właściwie tyle co auta gaźnikowe). W mieście ponad 13L/100km przy umiarkowanej jeździe. Mam wrażenie, że czasami może spalić więcej, nawet koło 14L/100km. W każdym razie nie wyobrażam sobie, żeby spaliła w mieście mniej niż 12L/100km przy tym silniku. Podobno wersje 1.6 są bardziej...
~EllFuerte
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o spalanie w mieście na LPG to potrafi dojść do 14 litrów na 100 w zimie. W lecie max w mieście to 13 na trasie minimum jakie udało mi się uzyskać to 7.5 litra gazu jazda ok 90/100 przy prędkościach 110/140 pali litr więcej. Przeglądy nie są drogie o 20zł więcej ponieważ ma gaz. Naprawy... ciężko mi powiedzieć cokolwiek na ten temat gdyż nigdy nic mi się nie zepsuło samo. Ja sam zepsułem 2 rzeczy w moim asteriksie; wahacz przedni...
~RedSoon@op.pl
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Założyłem LPG, jestem zadowolony. Silnik starej konstrukcji, trochę paliwożerny, ale jak patrzę na oceny innych użytkowników to trochę przesadzają... Podaje spalanie na LPG - zimą. Naprawy śmiesznie tanie, samodzielnie wręcz można wykonać większość prac. Dodam, że jest to nowa instalacja - po regulacji i powtarzam ( testy ZIMOWE ). Znam przypadek, że rozklekotane LPG w Astrze 1.4 dużooo więcej niż w moim 1.8.
~krzysiek
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Ponieważ autko z uwagi na mały przebieg i stranne utrzymanie w ogóle się nie psuje ciężko mi się wypowiedzieć na temat kosztów napraw. Jeśli chodzi o spalanie autko dobrze znosi instalacje LPG, więc ogólna ocena na 4
~Daniello81(AKP)
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
każdy kto jeździ samochodem o pojemności powyżej 1,8l liczy się z tym że to nie maluch i swoje spalić musi. ceny części niskie utrzymanie też nie kosztuje majątku. ostatnio wymagana wymiana przekładni kierowniczej
~GAnonim
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
W mieście trzeba się liczyć ze spalaniem około 10 litrów LPG, benzynki pije 8,5-9 litrów. W trasie jeśli się nie szaleje spalanie może zejść nawet poniżej 7 litrów benzynki i około 7,3 gazu :)
~Voodz
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Spodziewałem się że będzie pił troszkę mniej, ale i tak nie jest źle. Średnio musi wypić 10 l gazu/100km. Kiedyś udało mi się osiągnąć spalanie w mieście 10,3 l gazu/100km, a na trasie 11,5 l gazu/100km.
~Ready
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Jak na takie małe autko z silnikiem, któremu nie trzeba mocno deptać po gazie żeby się rozpędzić to lubi wyżłopać paliwa. Nie jest może ekonomiczny, ale miałem już gorsze.
~Kuuba
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
Zużyci paliwa niejest małe w mieści ok 12-13l gazu takie są realia 1,8 musi sie czyms pożywić. Bardzo tanie części zamienne bardzo duża dostępność nowych i używanych,
~olo
Hatchback 1.8 i 90KM 66kW
srednio :10 benzyny 12 gazu części dosyć tranie a renomowany serwis to dziura w kieszeni dlatego lepiej znalezdz kogos kto z tym robi bo serwis sobie liczy slono.
Opel Astra F Hatchback