Lista ocen Opel Astra F Kombi 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 (51) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~msd2@op.pl
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
nowsze napewno palą mniej ale po trasie bez klimy i przy załadowanym aucie na LPG potrafie zejść na ok 7.5 l (prędkość to zazwyczaj mam do 120km/h tylko na obwodnicach to ewentualnie do 140) w mieście to tak ok 9-10 l to trzeba liczyć a przyklimie to w trasie przy pełnym obładowaniu to do 9l a jak sie jedzie przez warmie - mazury to i pow. 10 l to prawie jak miasto ale to tak mi wtym roku wyszło ale obładowanie było pełne że musiałem uważać na...
~łukasz
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Srednie spalanie mojego opelka przy dość spokojnej jeżdzie to 7,5 l,jest to cykl mieszany z przewagą jazdy poza miastem jednak trasą jest jeszcze lepiej Auto ma przejechane 192 000 ,ja posiadam go niespełna rok zrobiłem nim ok 15.000 .poza zmianą olejów ,płynów i paska co jest rzeczą konieczną po zakupie ,zmieniłem w nim tylko klocki hamulcowe poza tym nic.Praktycznie nie zaglądam pod maske .tylko leje i jeżdże . Jeszcze gdyby nie ta blacha...
~Kretul
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Silnik to X16SZR, 75KM. Podobno bierze najmniej wsrod silnikow Opla o tej pojemnosci. Nie mam komputera zeby dokladnie ocenic spalanie, ale w miescie potrafi wziac 9 l przy dynamicznej jezdzie, na trasie okolo 5-6 jadac okolo 100km/h. Nadal sie ucze nim jezdzic tak zeby bylo ekonomicznie, wiec moze da sie jeszcze zejsc ze spalaniem. Co do przegladow i napraw na razie sie nie moge wypowiedziec, ale czesci sa podobno niedrogie.
~Paweł
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Samochód jest tani w utrzymaniu, części zamienne i materiały eksploatacyjne są łatwo dostępne. Do kosztów utrzymania należy doliczyć poprawki blacharsko-lakiernicze (w moim przypadku przeciętnie co 5 lat) oraz wymiany nawet oryginalnego termostatu, który co prawda jest tani, ale zamontowany w fatalnym miejscu wymagającym demontażu paska rozrządu.
~Przemek
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Kupowałem z założeniem, że będzie LPG. Przy spalaniu benzyny lekko ponad 5 litrów ma to mały sens... Ceny części śmieszne, jak ktoś lubi maksymalnie oszczędzać to może szukać na każdym szrocie. Po zakupie wymieniłem połowę samochodu i zamknęło się w to w kwocie 1200 zł. To auto na wylot zna chyba każdy mechanik.
~Pietrek
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Jak na wielkość auta super. Kupując to auto miałem zamiar założyć instalację gazową. Po sprawdzeniu spalania nie mam na to ochoty. Przy wcale nie małym samochodzie i silniku 1.6 średnia w cyklu mieszanym 7 l/100 km jest moim zdaniem bardzo dobra. Fakt, że jestem raczej spokojnym kierowcą i zazwyczaj jeżdżę z Rodzinką.
~cfc
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Astra jako kobieta miewa humory - zdarza jej się siorbać jakieś kosmiczne ilości i to wcale nie w korkach a jeździe mieszanej. Biorąc pod uwagę jej wiek i gabaryty - wybaczam jej takie epizody ;) Ostatnio jednak bardzo pozytywnie mnie zaskakuje paląc średnio 7l w mieście.
~leniwiec
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Astra 1.6 75 km pali po prostu mało. Na trasie przy spokojnej jeździe 7,5 8 litrów gazu na 100 km. Zimą po mieście przy częstych rozruchach zimnego silnika 11 l na 100. Średnia "zliczana" na podstawie faktur i stanu licznika wychodzi 8,7 na 100 km.
~woldan
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
W/g mnie jak na rozmiary i wagę samochodu jest całkiem ekonomicznym autem. Na długiej, spokojnej trasie spalił mi około 6,5 l. A na pełnym zbiorniku w cyklu mieszanym przejeżdżam około 550 km. Części zamienne i eksploatacyjne są tanie.
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Kombi 1.6 i 75KM 55kW
7,6
9,3
~Jan B.
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Oczywiście na gazie II generacji, żadnych sekwencji, które przełączają się na gaz po 2 kilometrach a zimą po 5 km, tutaj dodajemy gazu po odpaleniu i mamy LPG, trasa 7-8 miasto 9-11 litrów LPG, benzyny o 2 litry mniej.
Opel Astra F Kombi