Lista ocen Opel Astra F Kombi 1.6 i 75KM 55kW 1996-1998 (53) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~leniwiec
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Dużo pomaga szyberdach. Podczas jazdy latem, da się w aucie wytrzymać o ile nie stoi się w korku w 35 stopniowym upale. Zimą podczas 26 stopniowych mrozów zalecam założyć grube spodnie lub dodatkowo kalesony. (Kratki na tunelu środkowym nie mają funkcji grzania-są tylko do nadmuchu zimnego powietrza.) - Zauważyć trzeba że, auto swobodnie odpala w największe mrozy.
~Paweł
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Układ wentylacji i ogrzewania z zamontowaną klimatyzacją manualną doskonale spełnia swoją rolę. W zimie jest ciepło (pod warunkiem że jest sprawny termostat), a w upalne dni chłodno (czasem aż za chłodno). Ze środkowych kratek nawiewu wylatuje powietrze wg pożądanych nastawów pokrętła temperatury.
~arti
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
dmuchawa na 3 na wyzszych obrotach za glosna az uszy bola!Nie radzi sobie z strasznie parujacymi szybami ( no ale to ponoc choroba opla i trzeba z tym zyc ) Ogrzewanie na 4 jest dobrze. brak klimy. Szyberdach elektryczny ale wiele w upaly nie daje.
~adusiek@autograf.pl
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
ok. klima mi padłą władowałem ze 20000tyś i zrezygnowałem. 700 zł kosztuje agregat po regeneracji,i jest na gwarancji 6 m-cy, gdy mój niby zregenerowali okazało się ,ze nie jest na gwarancji a kompletnie nic nie zrobili !!!!!!!!
~luki0170@wp.pl
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
jak we wszystkich astrach paruja szyby,czesta wymiana filtra przeciwpylkowego...a i gdzies przedostaje sie woda do srodka :( zima dosyc szybko sie nagrzewa ale latem bez szyberdachu lub klimy nie idzie wyrobic jak sie nagrzeje
~RatMan
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Ogrzewanie dobre i to uratował ocenę przed \"bardzo źle\" Przed parowaniem szyby przedniej ratuje tylko wspomaganie się klimatyzacją... I to nie tylko w mojej asterce ten problem występuje
~Pietrek
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Wydajny układ wentylacji. Warunek - trzeba ją trochę wymuszać - 1 bieg dmuchawy powinien być stale włączony. Duży plus to filtr kabinowy w każdej Astrze oraz możliwość zamykania obiegu powietrza z zewnątrz.
~Kretul
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Jak na razie dalem sobie rade z parowaniem szyb - kwestia wyczucia ustawien nawiewu i predkosci wentylatorka. Mam wersje z klima i moze dlatego wilgoc jest lepiej usuwana z wnetrza auta?
~szejag@poczta.onet.pl
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
niestety jak zauważyłem to: KOMBIKI Astry 1 mają 2 wady - w czasie opadów strasznie parują szyby, a w czasie mrozów szyby marzną od tyłu do przodu- mimo że ogrzewanie daje tak że z przodu się nie da wysiedzieć
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Kombi 1.6 i 75KM 55kW
7,6
9,3
~Przemek
Kombi 1.6 i 75KM 55kW
Parujące jak szalone szyby podczas deszczu to częsta przypadłość. Rozwiązanie jest banalne i tanie - wymiana filtra kabinowego za 20 zł. Ogrzewanie działa, co tu więcej pisać.
Opel Astra F Kombi