Lista ocen Opel Astra F (148)

3,3
~Dominox
Hatchback 1.7 TD 68KM 50kW
Nie mogę powiedzieć, że Astra to zły samochód. Ma on swoje wady, jednak największą zaletą jest koszt utrzymania. Zarówno wydatek paliwowy jak i koszta napraw są dosyć małe i moim zdaniem jest to dobry samochód dla kogoś kto zaczyna przygodę z motoryzacją. Największą wadą Astry jest zdecydowanie korozja.
~Andrzej (tdi@o2.pl)
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
Samochód bardzo praktyczny, pojemny, wygodny, z perspektywy czasu dosyć tani w utrzymaniu i przyjemny w użytkowaniu, mający zarówno wiele zalet, jak i parę niedociągnięć. Warto szukać zadbanego egzemplarza z pewną przeszłością.
~pasymek001
Hatchback 1.7 TD 68KM 50kW
Całokształt oceniam na dobry + ponieważ autko jest bardzo tanie i naprawdę bardzo tanie w eksploatacji... Ceny części są naprawde śmieszne nie mówiąc już o zamiennikach... Samochód jak na swój wiek i cenę mogę nawet zaryzykować że idealny nie licząc rudej na nadkolach :P
~szal
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
Wielka pochwała dla Opla. Samochód przestronny z ogromnym bagażnikiem ekonomiczny ( średnio poniżej 6 l/100), i bezawaryjny. Miałem kilka samochodów w tym trzy ople. Astrą przejechałem 120 000 km ( od 180 000 - po zakupie do 300 000- gdy sprzedałem). Sześć wakacji z przyczepą kempingową po europie( Włochy, Chorwacja, Czarnogóra) Żadnej awarii. Tylko wymiana oleju, klocki, rozrząd i pęknięta od kamienia szyba przednia. Nie było korozji.... (Silnik)
3,7
~lolo
Hatchback 1.7 TD 68KM 50kW
68 KM to zdecydowanie za mało jak na samochód o takiej masie. Silnik nie należy do żywiołowych a jego osiągi nie powalają. Dopiero po włączeniu się tubro odczuć można przyrost mocy który wg mnie i tak jest niewystarczający. Jazda bez obciążenia ( 4 osoby + bagaże ) jest całkiem znośna, ale po załadowaniu rodziny na wakacje samochód osiągami przypomina Uno 900. Przez prawie rok użytkowania samochodu silnik nie zawiódł ani razu. 196 tyś km nie... (Silnik)
Hatchback 1.7 TD 68KM 50kW
Cały samochód jest wykonany dobrze. Oplowski diesel nie stwarza problemów, jak na taki poligon na polskich drogach, to zawieszenie jest pancerne. Karoseria jest podatna na rdzę, ale jak ktoś dba o pojazd, to rdza tak szybko nie wychodzi. Jeśli chdzi o części, to nie są zbyt drogie.
~pwlmdl
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
Auto bardzo ekonomiczne, przestrzeń wystarczająca. Dobrze się nim jeździ. Silnik mógłby być mocniejszy. Gdyby nie ta rdza... Auto już tak obyte, że pomimo lat, większości nie przestraszy wyglądem.
~pietmac
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
Astra 1.7 D Kombi to funkcjonalne, porządne, tanie i niewymagające auto. Jak się dba, to się ma na długie lata.
~Marcin
Hatchback 1.7 TD 68KM 50kW
Z autka ogólnie jestem zadowolony. Silnik nie jest może problemu pozwala na w miarę dynamiczną jazdę. Mimo, ze to już 12 letnie autko to nie widać na nim śladów korozji (fakt, że robiłem mu jeden próg, ale dlatego, ze poprzedni właściciel zarysował o chodnik).
~29 latek
Kombi 1.7 TD 68KM 50kW
Jest to moje pierwsze własne auto w życiu... zakupiłem je za równe 3 000 zł... wymieniłem rozrząd, filtry i olej... samochód od zakupu miał wgniecioną klapę bagażnika którą wymieniłem (na szrocie znalazłem identyczną wraz z uszczelkami, szybą i kablami za 50 zł:)... przez te trzy lata wymieniłem niewiele: rezystor dmuchawy za ok 50 zł i dmuchawa hula jak ta lala, amortyzatory tylne komplet 140 zł, nowy akumulator bo padł w zimie ale widać że...