Lista ocen Opel Astra F Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW 1996-1999 (20) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BisMark
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Auto nie jest żarłoczne. Dostępność części zasadniczo - nieograniczona. Astra F jest pospolita do tego stopnia, że dorobiła się określenia \"wieśniakowozu\". Co za tym idzie części zarówno nowe jaki i używane są wszędzie (nawet w rowach :D ) i każdy warsztat sobie poradzi z naprawami.
~Patryk
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Ta jednostka jest naprawdę paliwożerna dopiero kiedy wciśnie się pedał i wskoczy powyżej 4 tyś obrotów. Na codzień jeżdzę spokojnie i te siedem litrów w mieście potrafi połknąć. Ale na drodze gdzie można jechać 90/95 km/h 5.5 litra do 6. Nic tylko jechać nad morze ! Pozdrawiam :)
~gugar
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Ja jestem zadowolony, zwłaszcza że mam zamontowaną inst. LPG.Średnio trasa 6,2-7 l, miasto 8-9. Ceny części zamiennych tanie i bardzo dużo zamienników. Prosty w obsłudze samochód który naprawi każdy mechanik lub właściciel posiadający garaż i minimum zapału.
~romek
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Jak na swoje osiągi pali mało. Części są tanie, na rynku występuje mnóstwo zamienników, aczkolwiek nie trzeba ich często używać, bo raczej auto się nie psuje, jak narazie mam doczynienia tylko z planowanymi naprawami, z takimi jak przy aucie 3-4 letnim.
~Igor
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
I tu wielkie zaskoczenie! Samochód z tym silnikiem z zamontowaną sekwencyjna instalacją gazową, pali śmiesznie mało. Jeśli chodzi o ceny napraw i przeglądów, to ciężko coś powiedzieć, gdyż wszystko robie sam. Części ogólnodostepne i tanie.
~MArcin
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
silnik wystarczający jak na to autko podczas jazdy samemu, 4 osoby i bagaż niestety za słaby. Spalanie w zależności od stylu jazdy i pory roku... lato 6 - 7,5 l zima na ogrzewaniu nawet do 9 l (licząc 60% trasa 40% miasto, jazda dość szybka)
~Adrian
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Benzyny w mieście pali 12l, gazu 13, ale to przez moją ciężką nogę, na trasie przy średniej 110km spalanie gazu 9,5 l. Brak większych napraw, auto sprawuje się wyśmienicie
~michalt1991@gmail.com
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Jak na auto tych gabarytów przy jeździe mieszanej i przyznaje mam ciężką noge napełniam bak i moge przejechać 570km do rezerwy jest to wynik dobry.
~grzegorz
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
zuzycie paliwa w normie. w trasie 6 litrow. odcinki 7km do pracy srednio 7 litrow. w zime troche wiecej 8-9 ale to dlatego ze silnik powoli sie nagrzewa
Dziennik kosztów dla Opel Astra F Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
10,2
~mgr. Doradca
Sedan 1.4 i 16V 90KM 66kW
Trasa 5,3 (90-100 km/h) miasto 9 (lato) zima (11) bardzo tania w utrzymaniu. Dużo tanich zamienników. Silnik nie sprawia większych problemów
Opel Astra F Sedan