Ocena kierowcy - Opel Astra G Cabrio

tomekj69, 17 lat temu
Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2004
Opel Astra G Cabrio 1.6 16V 101KM 74kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Z tekstu powyżej i pozostałych komentów każdy wysnuje sobie wnioski na temat całokształtu. Ogólnie -bez rewelacji. Spodziewałem się czegoś więcej.
silnik niebywale elastyczny. na piątym biegu można jechać z prędkością 50km/h, po czym wcisnąc pedał gazu i bedzie przyspieszał, choć powoli. Jak to 16V -zaczyna się poruszać dynamicznie jak się go wysoko kręci.
Bez zastrzeżeń. Biegi same się znajduja. Wchodzą jak w masełko.
Jak to opel.i ogólnie niemieckie auto. twarde i mało komfortowe, ale za to dobrze trzymające auto na torze jazdy. Na kostce czy kocich łbach jedzie się jak wozem drabiniastym. Każda dziura w jezdni to bolesne przezycie, a że w Polsce dziur jest sporo, to... Po ok. 50tys. wymienić musiałem końcówki drążków i łożyska na mc´personach.
Do przodu nieźle. Do tyłu już gorzej.
Jak to w niemieckim aucie. wszystko jest pod ręką. Tylko wystrój wnętrza bez polotu, ale to już kwestia gustu.
Bez zastrzeżeń. Tego lata klima w mojej astrze miała ciężkie chwile, ale dawała radę. Zimą ogrzewanie idealne.
W pięć osób to juz problem na dalszej wyprawie. We cztery już zdecydowanie lepiej. Miejsce pracy kierowcy jest bez uwag. pasażer obok kierowcy nie ma też na brak miejsca co narzekać. Osoby o wzroście ok.180cm za kierownicą spowodują, że pasażer z tyłu będzie cierpiał.
To juz gorzej. Po przekroczeniu 100km/h zaczynają dziwne odgłosy spowodowane opływem powietrzawokól samochodu.W/g mnie jest w nim głośno.
Moja astra całe swoje dotychczasowe życie spędziła w ruchu miejskim. Pali ok. 8l . Udało misię zejść poniżej 8l, ale trzeba tego bardzo chcieć. W trasie nie wiem ile pali, bo nie jeżdże. Pole spalenie w trasie wypełniłem, bo automat tak kazał.Jeżeli chodzi o części to bez problemów i w dobrych cenach. Omijajcie serwisy Opla!!!!! Tam to dopiero są chore ceny i fachowcy, że....
Cena -ponad 50tys. zł Za tę kaskę mogłoby byc lepiej. Ja osobiście nie kupiłbym za te pieniądze tego auta. Muszę nim jeździć bo to służbowe. Na nieszczęście mam dostać nowe auto służbowe-też astrę.
W ciągu 60tys km przebiegu dwukrotnie wymieniałem akumulator(oryginał opla-tfu!!!!) dobrze,że był na gwarancji. Plastiki juz zaczynają skrzypieć. No i "zajefajny piszczek" w fotelu kierowcy. Zaczyna mnie to juz irytować. Wspomniane wyżej kłopoty z zawieszeniem i układem kierowniczym(na szczęście drobne).
Poważnych usterek brak. Nie zawiodła mnie astra na drodze. Pomoc drogowa na mnie nie zarobiła.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

7,7