Ocena kierowcy - Opel Astra G Coupe

dedosik/jakoba, 10 lat temu
Silnik 2.2 16V 147KM 108kW
Rok produkcji 2001
Opel Astra G Coupe 2.2 16V 147KM 108kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękne, stylowe coupe, które bardzo wolno się starzeje i nadal bardzo cieszy oko!!!!!
Inne : Trzeszczące plastiki
Za całokształt daję 5. Jest to naprawdę piękne auto, które mimo upływu lat nadal może się podobać. W dalszym ciągu co raz się ktoś ogląda, a nie ukrywam to cieszy. Piękne sportowe coupe, z fajnym silnikiem i niedrogie w utrzymaniu. To jest to czego ja właśnie od samochodu oczekuje. Dla mnie rewelacja.
Silnik jak najbardziej OK!!! Żadnych problemów z wyprzedzaniem. Super przyśpieszenie. Auto z tą jednostką zachowuje się bardzo żwawo. Choć wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i dodatkowymi 50 końmi zdecydowanie bym nie pogardził. Jedyne co bym zmienił to, dźwięk pracy na jakiś bardziej sportowy.
Wszystko ok, choć czasami odrobinie topornie. Mały problem z włączaniem jedynki (najlepiej wchodzi z dwójki, do poprawienia).
Wszystko w porządku, choć do ideału trochę brakuje (Focus). Auto super spisuje się w ciasnych zakrętach, ale gdybyśmy mieli w Polsce lepsze drogi to zawieszenie mogłoby być trochę twardsze. Ale naprawdę nie ma na co narzekać.
Doskonała w każdym kierunku. Spore szyby boczne, do tyłu też ok. Duże lusterka, które pomagają w manewrach tyłem.
Wszystko na swoim miejscu. Bezproblemowo i intuicyjnie. No może poza włącznikiem oświetlenia w kabinie, który znajduje się we włączniku świateł mijania (sic!). Nie wiem kto to wymyślił. Jednak w ogólnym podsumowaniu 5.
Klimatyzacja działa bez zarzutów. Mogłoby być lepiej z usuwaniem pary wodnej z szyb, po deszczu. Czasami nawiew nie wyrabia.
Bardzo dużo przestrzeni zarówno w pierwszym jak i drugim rzędzie foteli. Nikt nie narzeka, jadąc nawet w cztery osoby naprawdę nikt nie narzeka. Jedyny mankament, przednie fotele mogłyby być trochę niżej zamontowane.
Powyżej 140 km/h jest już głośno. Ale cóż, taki urok drzwi bez ramek, coś za coś. Natomiast wyciszenie silnika na 5!!
Moje auto ma zamontowaną instalację LPG. Średnie spalanie w mieście to zazwyczaj 14 litrów gazu, a więc wychodzi mniej więcej 6,5l benzyny. Taki koszt przy silniku 2.2 i prawie 150KM jest moim zdaniem jak najbardziej do zaakceptowania, a naprawdę lubię czasem przycisnąć. Poza miastem około 10 litrów na 100km. Niestety nie wszystkie części pasują od zwykłej astry i czasami trzeba się nieźle natrudzić, aby części w rozsądnych cenach (w serwisie ceny z kosmosu). Jednak w dobie internetu jak najbardziej wykonalne.
Jakość wykonania mogłaby być trochę lepsza, ale w stosunku do ceny, naprawdę nie można narzekać.
Niestety i tu nie jest najlepiej. Ciągle jest to Opel, a ta marka w połączeniu z naszymi drogami to coraz bardziej skrzypiące plastiki w środku. Niestety ale plastiki już zaczynają dawać o sobie znać. Osobiście cały czas próbuję to eliminować i to ze skutkiem pozytywnym. Nie mniej jednak Opel sprzedając w momencie kiedy samochód był nowy auto za ponad 120 000 złotych mogliby się bardziej postarać i trochę lepiej to wszystko spasować z użyciem lepszych materiałów.
Jak się dba to poważnych usterek brak, czyli właśnie tak jak u mnie. Regularny serwis, a auto będzie śmigać długo. Zresztą w końcu silnik to amerykańska konstrukcja :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V 147KM 108kW [l/100km]

11,7