Ocena kierowcy - Opel Astra G Coupe

Rok produkcji 2004
Opel Astra G Coupe 2.2 16V 147KM 108kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczny, niskie spalanie, bez awaryjność
Karoseria : Brak rdzy bez konieczności konserwacji
Jest to rewelacyjny samochód. Piękna sylwetka sprawia, ze dziś nawet w serii wyglada świetnie. Wystarczy lekko poprawić fabrykę poprzez założenie ładniejszych felg i auto wyglada pięknie. Często przechodziło mi przez myśl by auto sprzedać ale za każdym razem gdy do niego wsiadam robi mi się banan na twarzy. A to nadal tylko Opel ;)
2.2 benzyna była strzałem w dziesiątkę. Bardzo elastyczny, rwie od 2000 obrotów na prawie każdym biegu, niskie spalanie jak na taką pojemność i jeśli zadbany to bez obsługowy. Rozrząd jest na łańcuchu wiec zaoszczędzimy trochę czasu na jego wymianie. Zdarzają się problemy z poborami oleju. Często pomaga wymiana uszczelniaczy oraz pierścieni.
Skrzynia F23 nie sprawia żadnych problemów. Jest o wiele lepsza od F17 która często miała problemy z wbijaniem biegów. Tutaj to nie występuje. Biegi wchodzą bez oporu, precyzyjnie, bez żadnych luzów. Przełożenia jak najbardziej Ok. Przy 140km/h jest 4000 obrotów więc wtedy brakuje trochę 6-go biegu ;)
Bardzo poprawny, samochód zachowuje się jak przyklejony do drogi, nie czuć, ze się pochyla na boki. Układ kierowniczy jest bardzo responsywny ale nie do przesady, jest to hybryda pomiędzy sportową a komfortową jazdą, dla mnie rewelacja
Nowsze roczniki podobno były ocynkowane, i chyba w to uwierzę ;) mój egzemplarz z 2004 roku nie na grama rdzy, nawet na zimę go nie zabezpieczałem i nic nie wyszło, pod tym względem jest super
Widoczność w każdą stronę jest bardzo dobra. Nie ma żadnego problemu z cofaniem czy manewrowaniem. Trzeba się tylko przyzwyczaić do mylnie długiego tyłu ;)
Po Niemiecku, do niczego się nie można przyczepić, intuicyjnie sięgamy po to co chcemy i zawsze to tam jest. Jedyne na czym możemy się przejechać to włącznik światła w kabinie, które włączany ciągnąc włącznik świateł
W aucie ciepło robi się chwila moment po odpaleniu, kwestia kilometra. Klimatyzacja bardzo dobrze chłodzi, można komfortowo podróżować w dalekie trasy
Jak na Coupe, rewelacja. 4 osoby o wzroście 180cm mogą komfortowo podróżować. Fotele są wygodne a tylna kanapa jeszcze bardziej, dodatkowo jest ona usadowiona nieco głebiej wiec nawet wysokie osoby nie dotykają dachu.
Jak to na Coupe trochę szumi z uszczelek, ale nie jest jakoś tragicznie na tego typu auto. Wyciszenie to chyba jedyna rzecz na której się zawiodłem, jadąc autostradą ciężko się rozmawia. Lecz jeśli mamy sprawny wydech oraz uszczelki powinno być znośnie. Natomiast na postoju silnik jest ledwo słyszalny, czasem nawet nie słychać ze jest odpalony.
Spalanie niskie, części tanie, rzadko się psuje. Myślę ze każdego będzie stać na utrzymanie tego auta. Wystarczy dbać, wymieniać wszystko na czas a auto napewno odwdzięczy się niezawodnością
Za 8-10 tysięcy dostajemy Coupe które ma fajny silnik, fajne wyposażenie, duży komfort, dużo miejsca i do tego taką linie, czego chcieć więcej ;)
Nic nie wystąpiło
Również nic, bezawaryjny